Domov Šport Wozniacka oznámila koniec kariéry, zahrá si ešte Australian Open

Wozniacka oznámila koniec kariéry, zahrá si ešte Australian Open

0
0

Dánska tenistka Caroline Wozniacka oznámila, že koniec jej kariéry sa blíži. Po januárovom grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne sa s kurtami rozlúči. Bývalá svetová jednotka povie tenisu zbohom na mieste, kde sa v roku 2017 tešila z jediného grandslamového titulu v kariére.

Dánka s poľskými rodičmi strávila na vrchole rebríčka WTA 71 týždňov, na hlavnom okruhu WTA získala 30 titulov vrátane triumfu na šampionáte WTA Finals v Singapure 2017.

V jej kariére majú významné miesto aj tituly na turnajoch vyššej kategórie Premier Mandatory v Indian Wells 2011 a Pekingu 2010 a 2018.

Veci mimo tenisu sú dôležitejšie

„Na kurte sa mi splnilo všetko, o čom som snívala. Vždy som hovorila, že ak nadíde správny čas, veci mimo tenisu budú pre mňa dôležitejšie. V posledných mesiacoch som si uvedomila, že je toho v živote viac, čo by som chcela.

Vydala som sa za Davida (bývalý basketbalista David Lee – pozn. ) a chceme si založiť rodinu. Chcela by som aj naďalej cestovať po svete a šíriť osvetu o reumatoidnej atritíde.

To ma bude v budúcnosti posúvať vpred,“ uviedla Caroline Wozniacka na oficiálnom webe Ženskej tenisovej asociácie (WTA). Najlepšiu sezónu odohrala Wozniacka v roku 2017.

V posledných dvoch rokoch išla jej forma dolu aj vinou toho, že jej diagnostikovali reumatoidnú atrtritídu, závažné zápalové ochorenie kĺbov. Rok 2019 ukončí na 38. priečke rebríčka, najnižšej od roku 2007.

Napriek tomu na instagrame napísala fanúšikom, že jej rozhodnutie ukončiť kariéru nie je spojené so zdravotnými problémami. „Nie sú to zdravotné dôvody a nie je to rozlúčka v pravom zmysle slova.

Teším sa na to, že sa budem naďalej s vami deliť o zážitky zo svojej životnej cesty. Chcem sa poďakovať z celého srdca fanúšikom, priateľom, sponzorom a najmä členom môjho tímu a špeciálne otcovi a manželovi za roky podpory a dôvery.

Bez vás aj ostatných členov rodiny by som nedosiahla tenisové úspechy,“ zdôverila sa Wozniacka na sociálnej sieti.

max, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…