Domov Šport Z našich na US Open nesklamala jedine Cibulková

Z našich na US Open nesklamala jedine Cibulková

0
0

Slovenskí tenisti na poslednom grandslame roka veľa vody nenamútili. Našu vlajku držala len Dominika Cibulková, ktorá ako jediná prešla prvým kolom. A dostala sa pomerne ďaleko. Na to, že v tejto sezóne jej to nejde tak, ako sme boli u nej zvyknutí, na newyorských dvorcoch prekvapila.

Lukáš Lacko, Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová. Všetci títo slovenskí tenisti sa predstavili v 1. kole US Open a všetci sa aj 1. kolom s týmto turnajom rozlúčili.

Lacko uhral proti Kanaďanovi Pospisilovi len 10 gemov a podľahol mu 0:3 na sety. Magdaléna Rybáriková predviedla v New Yorku dokonca ešte horší výkon, keď proti Číňanke Wangovej uhrala len 4 gemy.

Viktória Kužmová bojovala o čosi lepšie, avšak držiteľke divokej karty a bývalej svetovej jednotke Viktorii Azarenkovej podľahla taktiež 0:2.

Anna Karolína Schmiedlová po jednoznačne stratenom prvom sete, dokázala v tom druhom čínskej menovkyni premožiteľky Rybárikovej Wangovej vzdorovať, na ten tretí jej už však sily neostali.

Atakovala štvrťfinále

Posledným želiezkom v Amerike tak ostala Dominika Cibulková. Prvý set proti holandskej kvalifikantke Rusovej síce nezvládla, ďalšie dva však vyhrala a rozohrala sa k dobrým turnajovým výkonom.

V druhom zápase sa síce s Taiwančankou Hsiehovou potrápila, aby následne zdolal veľkú prekážku v podobe nedávnej jednotky rebríčka WTA Nemky Kerberovej.

Plná porcia setov však spôsobila, že na osemfinále proti domácej hráčke Keysovej už Dominike sily neostali a podľahla jej hladko 0:2 na sety.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Českí policajti spustili výzvu

Nielen zdravotnícky personál ale aj policajné zložky v týchto neľahkých časoch boja proti …