Domov Slovensko Za Sulíka kúpite počas sviatkov aj teplé rožky

Za Sulíka kúpite počas sviatkov aj teplé rožky

1
0

Minulý týždeň ste si zásoby na víkend museli spraviť v predstihu. Podľa novely Zákonníka práce, ktorá vstúpila do platnosti počas minuloročného leta, sú všetky obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené. S týmto majú problém najmä liberáli, ktorí sľubujú, že keď budú pri moci, tento zákon zrušia.

Predseda strany Sloboda a solidarita Richard Sulík zverejnil minulý piatok status na sociálnej sieti, v ktorom kritizoval, že si počas tohto dňa nemôže ísť nakúpiť.

„Chceli ste si dnes kúpiť teplé rožky? Zabudnite!“ začal svoj facebookový status Sulík a pokračoval kritikou adresovanou poslancom, ktorí si podľa neho myslia, že vedia lepšie ako ľudia majú žiť.

Na hlavný argument, ktorý mal odľahčiť najmä predavačky od práce cez sviatky, napísal, že dnes si predavačky, ktoré nechcú pracovať cez sviatky môžu pokojne nájsť aj inú prácu.

„V čase nedostatku pracovnej sily má predavačka v TESCU možnosť ísť pracovať inam, ak jej nevyhovuje práca vo sviatok a s príplatkom!“ napísal predseda liberálov.

Chcú nás ovládať

A čo podľa neho viedlo poslancov k prijatiu tohto zákona? „Ide o to, že politici, ktorí za tento nezmyselný zákaz hlasovali, vám chceli zakázať nakupovať.

Nebudete sa vy len tak pretŕčať po obchodných centrách. Pekne doma budete vo sviatok,“ vyjadril sa Sulík a dodal, že hneď ako to bude možné, liberáli tento podľa nich nezmyselný zákon zrušia.

„Kto chce ísť do kostola, nech sa páči, kto chce ostať doma, ako sa ráči. A kto chce ísť do obchodu? Nech si kľudne ide,“ doplnil Richard Sulík. Na tento Sulíkov status zareagovalo množstvo ľudí.

Niektorí s ním súhlasia, iní zas nie. A čo vy? Chcete sa počas sviatkov radšej prechádzať po obchodoch alebo tráviť čas s rodinou? Alebo chcete tráviť čas v nákupnom centre? Sulík tvrdí, že máte právo sa rozhodnúť sami.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Jeden komentár

  1. Spravy

    17. apríla 2018 at 12:43

    V tomto zo Sulíkom súhlasím. Najprv dajú ľudom príplatky za prácu cez sviatok a noc a potom obmedzia otváracie hodiny.
    Však to je na hlavu. Prečo by sme mali všetko ľudom nakazovať ? Však každý má svoj rozum! Každý musí mať voľnosť. Môcť si vybrať či bude pracovať a zarobí, alebo chce čas pre rodinu a pod. Inak pekný web budem Vás sledovať pravidelne!

    Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ako sa trénuje v zahraničí

Šport je najlepším spôsobom, ako robiť krajine dobré meno v zahraničí. Ten náš je však už …