Domov Šport Začal sa nový ročník Fortuna ligy

Začal sa nový ročník Fortuna ligy

0
0

Pred dvomi týždňami odštartovala na Slovensku najvyššia domáca futbalová liga. Nováčikom Fortuna ligy je Liptovský Mikuláš, najväčším favoritom ako v posledných rokoch bratislavský Slovan. Herný systém ostáva nezmenený.

Pre Slovan je zisk dvanásteho titulu v novodobej ére už akoby povinnou jazdou, väčšiu váhu pripisuje vedenie klubu dosiahnutiu úspechu v Európe. Najväčšou konkurenciou pre belasých by mala byť opäť Dunajská Streda. Zaujímavé posily prišli do Spartaka Trnava.

Omladina Žiliny už v minulej sezóne mútila vodu na horných poschodiach a dá sa očakávať, že hráči po nadobudnutí cenných skúseností budú pod taktovkou ambiciózneho Pavla Staňa predvádzať ešte lepšie výkony. Boju o záchranu sa vzhľadom na kvalitatívne zloženie tímu zrejme nevyhne Senica, ľahká sezóna nečaká ani Sereď, Liptovský Mikuláš a Michalovce.

Hrací model FL zostal nezmenený. Základná časť má 22 kôl, na jeseň sa ich odohrá 19 s predvianočným finišom (18.-19. decembra). Trojkolová jarná časť by sa podľa predbežného harmonogramu mala začať 12. februára 2022, základná časť vyvrcholí 22. kolom v termíne 26.-27. februára.

Prvých šesť tímov v tabuľke odohrá v skupine o titul systémom každý s každým doma­‑vonku desať zápasov, v dolnej polovici tabuľky sa rovnakým spôsobom bude hrať o udržanie, príp. o baráž o účasť v EKL.

S plným počtom len Slovan a Žilina

Už prvé dve kolá predznačili ako asi sa bude sezóna vyvíjať. Bratislavský Slovan sa usadil okamžite na čele tabuľky po tom, čo najskôr zdolal nováčika z Liptovského Mikuláša jednoznačne 4:1 a následne si pripísal aj víťazstvo proti Trenčínu 2:0.

Dobrú formu hneď od úvodu potvrdzuje aj Žilina, ktorá v prvom kole vyhrala so Sereďou 3:0 a v druhom si odniesla víťazstvo zo Zlatých Moraviec (1:0)…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…