Domov Šport Začala sa ďalšia sezóna NBA

Začala sa ďalšia sezóna NBA

0
0

Basketbaloví fanúšikovia si konečne prídu na svoje. Najlepšia basketbalová liga na svete hlási návrat po niekoľkomesačnej letnej prestávke. Pripravili sme pre vás tie najzákladnejšie informácie, aby ste sa v novom ročníku NBA, čo najlepšie zorientovali.

Sezóna NBA

Základná časť NBA potrvá od 22. októbra 2019 do 15. apríla 2020. Play‑off sa začne 18. apríla 2020 a meno víťaza sa dozvieme v júni budúceho roka. Odohrajú sa aj tri zápasy mimo územia USA – dva v Mexiko City a jeden v Paríži.

Basketbaloví fanúšikovia na starom kontinente sa môžu tešiť na súboj Charlotte Hornets – Milwaukee Bucks 24. januára 2020. Zápas hviezd, tzv. All Star Game, odohrajú 16. februára 2020 v Chicagu.

Obhajuje Toronto, favoriti sú však iní

V minulej sezóne vôbec po prvýkrát v histórii súťaže získal titul tím nepochádzajúci z USA. Kanadské Toronto Raptors porazilo vo finálovej sérii suveréna posledných rokov Golden State Warriors 4:2 na zápasy.

V tomto ročníku však jediný tím z Kanady v súťaži nebude patriť medzi topfavoritov. Jeho rady totiž opustil najlepší hráč vyraďovacej fázy i finálovej série Kawhi Leonard, ktorý zamieril na juhozápad.

V drese Los Angeles Clippers sa bude po boku druhého najlepšieho strelca uplynulého ročníka Paula Georgea pokúšať o podobný kúsok ako vlani. Na ceste za titulom budú pravdepodobne najväčšími súpermi Clippers ich mestskí rivali z Lakers.

Fialovo‑zlatí po tom, čo v minulej sezóne priviedli do mesta anjelov najlepšieho basketbalistu súčasnosti LeBrona Jamesa, toto leto pridali aj Anthony Davisa a táto dvojica oprávnene vzbudzuje rešpekt.

Pri vymenúvaní favoritov na titul by sme nemali zabúdať ani na Houston. K jednému z najlepších hráčov na perimetri Jamesovi Hardenovi pribudol v lete dlhoročný líder Oklahomy Russell Westbrook.

Keďže títo dvaja hráči už spolu pomerne úspešne hrali v rokoch 2009 – 2012, v Houstone si od tejto spolupráce sľubujú veľa.

Do širšieho okruhu favoritov určite patrí aj Philadelphia 76ers s Benom Simmonsom a Joelom Embidom, či Milwaukee Bucks s najlepším hráčom (MVP) minulého ročníka Giannisom Antetokunmpom.

Ako ovplyvnia sezónu zranenia?

Úspech či neúspech Brooklynu Nets, ktorý sa v lete posilnil o skvelého rozohrávača Kyrie Irvinga a o jedného z najlepších krídelníkov Kevina Duranta, bude závisieť najmä od zdravotného stavu druhého menovaného, ktorý si na konci minulej sezóny roztrhol achilovku a je pravdepodobné, že väčšinu tejto sezóny nestihne.

Podobne otáznik visí aj nad účastníkom finálových sérií posledných piatich sezón (z toho 3 tituly).

Golden State Warriors vymenili Duranta za D´Angela Russela, no trápiť bude asi najviac absencia ostrostrelca Klaya Thompsona, ktorý bude ešte minimálne pár mesiacov maródovať po operácii roztrhnutého predného krížneho väzu.

Nuž a pravdepodobne najväčšiu pozornosť bude na seba pútať draftová jednotka Zion Williamson v službách New Orleans Pelicans.

Ten si ale pravdepodobne na svoj debut v NBA bude musieť chvíľu počkať, keďže si v prípravnom zápase zranil koleno a momentálne rehabilituje po artroskopii.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…