0

Minulý týždeň sa hokejoví fanúšikovia konečne dočkali. V zámorí odštartovala najlepšia hokejová liga sveta. V skrátenej tohtosezónnej edícii NHL bude pôsobiť aj niekoľko slovenských hokejistov. Niektorí z nich by dokonca mohli siahať aj na Stanley Cup.

Za normálnych okolností by už bola základná časť zámorskej hokejovej NHL v plnom prúde, no kvôli pandémii koronavírus sa v Severnej Amerike minulú stredu ešte len začali boje tejto profiligy. Celú sezónu odštartoval súboj Philadelphie s Pittsburghom.

Tatar si ide svoje

Slovenských fanúšikov však najviac zaujal duel Toronta Maple Leafs a Montrealom Canadiens. V drese druhého menovaného totiž pôsobí aktuálne azda najlepší slovenský hokejista v NHL Tomáš Tatar. A ten za týmto tvrdením nijako nezaostal, a už v prvom zápase sezóny si otvoril strelecký účet.

V 28. minúte z brejku počas presilovej hry poslal hostí do vedenia 3:1, no jeho tím si zo súboja napriek tomu odniesol len jeden bod za prehru 4:5 po predĺžení. Tatarovci si napravili chuť v druhom sezónnom dueli, keď si s Edmontonom poradili jednoznačne 5:1.

Slovenský útočník zaznamenal v tomto zápase dokonca dva góly, keď na začiatku druhej tretiny zvyšoval na 2:0 a v polovici tretej už na 5:0. V prvý hrací deň novej sezóny sa prezentoval aj ďalší Slovák…