Domov Zahraničie Zákaz vstupu do Číny

Zákaz vstupu do Číny

0
0

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) upozornilo, že do Číny sa cestovatelia dočasne nedostanú. Opatrenie je zavedené v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19.

Rezort diplomacie informoval o dočasnom zákaze vstupu do Čínskej ľudovej republiky. Opatrenie sa vzťahuje sa na cudzích štátnych príslušníkov, ktorí sú držiteľmi víz a povolení na pobyt v určitej kategórií do ČĽR.

Obmedzenie sa týka tiež držiteľov podnikateľského cestovného povolenia Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce – APEC Business Travel Card.

„Cudzí štátni príslušníci prichádzajúci do Čínskej ľudovej republiky z humanitárnych dôvodov, alebo s cieľom vykonávať nevyhnutné ekonomické, obchodné vedecké či technologické aktivity, budú môcť i naďalej požiadať o vízum na veľvyslanectvách alebo konzulátoch ČĽR vo svete.

Vízum udelené po 28. marci umožní vstup do krajiny a nebudú sa naň vzťahovať vyššie uvedené obmedzenia,“ ozrejmilo ministerstvo.Slovenskí občania s platnými povoleniami na pobyt v ČĽR pre prácu, osobné záležitosti, alebo zlúčenie rodiny, môžu bezplatne požiadať o čínske víza na Veľvyslanectve Čínskej ľudovej republiky v Bratislave.

Od žiadateľov sa vyžaduje, aby podpísali tlačivo zdravotného vyhlásenia, týkajúce sa žiadosti o vízum a dodržiavali opatrenia na prevenciu epidémie prijaté miestnymi vládami ČĽR po vstupe do krajiny.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Zaujímavosti z minulosti s Marcelom Pecníkom … spomienky na monarchiu I. O symboloch dejín…

28. októbra si pripomenieme jeden z najvýznamnejších dátumov našej histórie. Vznik prvej Č…