Domov Šport Základnú časť NBA ovládol Phoenix

Základnú časť NBA ovládol Phoenix

0
0

Zápasmi v noci na pondelok sa skončila základná časť aktuálnej sezóny najlepšej ligy spod deravých košov. Najúspešnejším celkom sa stal suverénne Phoenix Suns, ktorý tak učinil v klubovom rekorde. Sklamaním je absencia LA Lakers vo vyraďovacích bojoch.

Pred samotným play­‑off sa ešte musí vyriešiť posledná štvorica postupujúcich, keďže tímy na 7.-10. mieste oboch konferencií zabojujú o miestenku vo vyraďovačke v takzvanom play­‑in turnaji.

Tímy na 7. a 8. pozícii sa najskôr pobijú o siedmu priečku, neúspešný tím dostane druhú šancu zaistiť si play­‑off proti víťazovi zo stretnutia medzi 9. a 10. tímom po základnej časti.

Špekulácie obhajcov

Práve play­‑in systém spôsobil, že basketbalisti obhajcu titulu Milwaukee Bucks nastúpili na posledný zápas základnej časti na palubovke Clevelandu bez všetkých hráčov štandardnej rotácie.

Po hladkej prehre 115:133 klesli na tretie miesto Východnej konferencie, čím sa vyhli v prvom kole play­‑off súboju s hviezdami nabitým Brooklynom Nets. Ten totiž o play­‑off zabojoval práve v play­‑in proti Clevelandu (podľa očakávania zvíťazil, a teda postupuje do play­‑off zo siedmej priečky).

Súperom Nets v prvom kole bude Boston Celtics. Hráči Celtics odmietli špekulácie a svoj duel na palubovke Memphisu (139:110) odohrali v najsilnejšej zostave, čím poskočili na druhú priečku pred Bucks.

Na západe sa na záver riešilo už iba konečné postavenie tímov s istotou priameho postupu do play off. Golden State uspel na ihrisku New Orleans 128:107 a udržal si tretiu priečku pred Dallasom…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…