Domov Šport Žampa bodoval hneď v prvých pretekoch

Žampa bodoval hneď v prvých pretekoch

0
0

Slovenský reprezentant Adam Žampa zabodoval hneď v prvom obrovskom slalome nového ročníka Svetového pohára v alpskom lyžovaní. V nedeľňajšom obrovskom slalome v rakúskom Söldene skončil 30-ročný Tatranec na 28. mieste a pripísal si prvé tri body do hodnotenie bojov o veľký glóbus aj v obrovskom slalome.

Adamovi Žampovi patrila po 1. kole 28. priečka, ale v druhej jazde sa nevyhol chybám v nájazde do strmej časti svahu a napokon si už nepolepšil. Za ním skončili len dvaja pretekári, ktorí svoje druhé jazdy nedokončili.

Druhý najlepší výsledok v Söldene

Na tirolskom ľadovci v rámci ouvertúry Svetového pohára to je pre Žampu druhé najlepšie umiestnenie, pričom sa tu predstavil už ôsmykrát.

Najlepšie umiestnenie zaznamenal v roku 2012, keď skončil senzačne na 9. mieste. Neskôr sa do najlepšej tridsiatky prebojoval ešte raz – 29. miesto získal v roku 2015.

„Celkom fajn. Byť dvadsiaty ôsmy je celkom dobrý vstup do sezóny. Minulý rok sa mi tu nedarilo, o to viac si to vážim. Konkurencia je vyrovnaná a extrémne veľká.

Trochu ma mrzí, že v prvom a najmä v druhom kole …