Domov Šport Zanardi mal ďalšiu ťažkú nehodu

Zanardi mal ďalšiu ťažkú nehodu

0
0

Talian Alex Zanardi, ktorý počas motoristickej kariéry prišiel o obidve dolné končatiny, musí čeliť ďalšej rane osudu. V piatkových pretekoch handbikerov v toskánskom meste Pienza utrpel vážne zranenie, po ktorom ho museli vrtuľníkom transportovať do nemocnice v Siene.

Bývalý pretekár monopostov Formuly 1 Alex Zanardi prišiel v roku 2001 na podujatí CART The American Memorial neďaleko nemeckého Klettwitzu pri ťažkej havárii o obe nohy.

Počas zotavovania dokonca navrhol vlastnú protézu a často žartoval, že je vďaka nej konečne vyšší. Neskôr presedlal na handbike a na paralympijských hrách v rokoch 2012 a 2016 získal dohromady 4 zlaté a 2 strieborné medaily.

Práve počas pretekov na handbiku pri meste Pienza mal Zanardi zrážku s väčším nákladným vozidlom. Miestna televízia krátko po nehode nasnímala Zanardiho handbike ležiaci na okraji cesty, pričom mu chýbali dve z troch kolies.

Pred ním bol veľký kamión ťahajúci náves. „Havária sa udiala pri miernom zjazde z kopca. Alex sa trošku natočil do vedľajšieho jazdného pruhu práve vo chvíli, ked tadiaľ prechádzal kamión.

Chybu urobil Alex, nie šofér kamióna,“ poznamenal tréner talianskeho národnému tímu handbikerov Mario Valentini. Zanardi po prevoze do nemocnice podstúpil trojhodinovú operáciu hlavy, po nej ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde leží v kóme.

Podľa vyhlásenia zdravotníckeho zariadenia Santa Maria alle Scotte stav 53-ročného rodáka z Bologne je naďalej veľmi vážny.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…