Domov Šport VIDEO: Zápas hviezd NBA ovládol tím okolo LeBrona Jamesa

VIDEO: Zápas hviezd NBA ovládol tím okolo LeBrona Jamesa

0
0

Najväčšie hviezdy zámorskej basketbalovej súťaže sa cez víkend koncentrovali v Chicagu. Práve toto mesto totiž hostilo Zápas hviezd NBA. Hlavnému zápasu, ktorý sa hral podľa nového, atraktívneho formátu, predchádzalo množstvo sprievodných akcií. Nezabudlo sa ani na nedávno zosnulú legendu NBA, Kobe Bryanta.

Piatkový predkrm

Basketbalové hviezdy sa v Chicagu začali schádzať už vo štvrtok. Piatok totiž okrem tréningov a mediálnych povinností hráčov patril už tradične Zápasu celebrít.

Tím hercov, spevákov, či zabávačov pod vedením športového komentátora Michaela Wilbona porazil tím známeho športového spravodajcu Stephena A. Smitha 62:47. Potom už palubovka United Center patrila basketbalovým hviezdam.

Presnejšie povedané, tým vychádzajúcim. V zápase NBA Rising Stars (Vychádzajúce hviezdy NBA) zvíťazil tím USA nad tímom Sveta 151:131, pričom za najlepšieho hráča zápasu bol vyhlásený Miles Bridges zo Charlotte Hornets.

Sobotná noc individualít

Sobotná noc patrila individuálnym súťažiam. V súťaži zručností zvanej Taco Bells Skills, v rámci ktorej mali hráči prejsť driblingom slalomovú dráhu, trafiť prihrávku do zvislo umiestnenej obruče, skórovať spod koša a napokon trafiť trojku, triumfoval prekvapivo pivot Miami Heat Bam Adebayo, ktorý si s trasou poradil najrýchlejšie.

V súťaži trojkárov sa najviac darilo Buddy Hieldovi zo Sacramenta Kings, ktorý zaznamenal najvyšší počet bodov, ako v základnom kole, tak aj vo finálovom (27 zo 40 možných).

Najväčším ťahákom sobotnej noci bola súťaž smečiarov, ktorej obsadenie sľubovalo skvelé predstavenie. Finále napokon obstarali Aaron Gordon z Orlanda a Derrick Jones z Miami.

Jednu z najlepších súťaží v smečovaní v histórii Víkendov hviezd muselo rozhodnúť až pridané kolo, v ktorom Jones dostal od poroty o jeden bodík viac, na prekvapenie svoje, Gordona i fanúšikov.

Gordon, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za jedného z najlepších smečiarov v lige, ak nie najlepšieho, tak už po druhýkrát odchádzal zo súťaže ako porazený.

Hovorí sa, že rozhodcovia si chceli vychutnať ďalšie dodatočné kolo, no jeden z nich urobil chybu a udelil Gordonovi za jeho smeč, pri ktorom preskočil najvyššieho hráča ligy (2,26 m), o bod menej.

Skvelé basketbalové predstavenie a charita

Na kontroverzné vyvrcholenie sobotného večera sa však rýchlo zabudlo. V nedeľu totiž prišlo na rad vyvrcholenie celého víkendu hviezd.

Najlepší hráči NBA, ktorých si vybrali fanúšikovia, tréneri a novinári, boli už po tretíkrát (v 69-ročnej histórii Zápasov hviezd) rozdelení do dvoch tímov svojimi kapitánmi.

Jedným bol LeBronom James z LA Lakers a druhý Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks, podobne ako minulý rok.

Už po tretíkrát si hráči, ktorí od  fanúšikov dostali najviac hlasov (James na Západe, Antetokounmpo na Východe), vybrali spomedzi účastníkov NBA All Stars Game svojich spoluhráčov v drafte, ktorý sa uskutočnil týždeň predtým.

Tohoročný zápas hviezd sa hral podľa nového formátu, ktorý si napokon pochvaľovali hráči, i fanúšikovia. Každá z prvých troch štvrtín bola hraná ako minizápas a jej víťaz získal 100 tisíc dolárov pre vybranú charitu.

Štvrtá štvrtina duelu sa nehrala na čas, ale stanovil sa cieľový počet bodov, a to tak, že k počtu bodov, ktoré nastrieľal lepší z tímov počas prvých troch štvrtín, sa pripočítalo číslo 24.

Ako to už býva, prvé tri štvrtiny Zápasu hviezd sa hrali v pohodovom tempe s voľnou obranou a boli plné skvelých útočných akcií. V poslednej štvrtine sa už však hral basketbal s play-off nasadením v obrane i útoku.

Keďže Giannisov tím po troch štvrtinách viedol 133:124, cieľové skóre bolo nastavené na 157 bodov. Tie napokon skôr dosiahli hráči LeBronovho tímu, ktorí tak zvíťazili 157:155.

Trofej pre najužitočnejšieho hráča si odniesol hráč LA Clippers Kawhi Leonard, ktorý k víťazstvu svojho tímu prispel 30-timi bodmi.

Trofej Kobe Bryanta

Počas Víkendu hviezd NBA sa spomínalo aj na Kobe Bryanta, ktorý tragicky zahynul pred tromi týždňami.

Komisár NBA Adam Silver na tlačovej konferencii pred Zápasom hviezd oznámil, že od tohto momentu bude trofej určená najužitočnejšiemu hráčovi Zápasu hviezd niesť meno basketbalistu, ktorý ju v histórii All Stars Games vyhral rekordné štyri razy, teda Kobe Bryant MVP Award.

Okrem toho si tohto fenomenálneho basketbalistu a kamaráta pripomenuli aj samotní hráči.

Hráči Tímu LeBron vymenili svoje čísla na drese za číslo 2, teda číslo, ktoré nosila na drese dcéra Kobe Bryanta Gianna, ktorá zahynula spoločne so svojím otcom, hráči Tímu Giannis zas mali na dresoch číslo patriace Kobemu, teda 24.

ano, foto: SITA, video: Youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …