Domov Šport VIDEO: Zaujalo na olympiáde

VIDEO: Zaujalo na olympiáde

0
0

Tieto Olympijské hry boli plné prekvapení, zaujímavostí, sklamaní aj úspechov. O mnohých z nich sa bude hovoriť ešte dlho a dokonca sa zapísali aj do histórie športu.

Najmladšou športovkyňou na juhokórejských hrách bola čínska akrobatická lyžiarka Wu Menng, ktorá má 15 rokov. Najstarším športovcom bola kanadská reprezentantka v curlingu Cheryl Bernard (45).

Cheryl Bernard

Japonský skokan na lyžiach Noriaki Kasai sa zúčastnil rekordnej olympiády, v ženách podobný rekord vytvorila nemecká rýchlokorčuliarka Claudia Pechstein, ktorá bola už na svojej 7. olympiáde.

Skákajúca japonská legenda

Okrem toho zaujal nepochybne aj reprezentant Tongy Pita Taufatofua, ktorý sa v treskúcej zime počas otváracieho aj záverečného ceremoniálu predviedol fanúšikom polonahý v tradičnom národnom kroji.

Športový svet rozpráva aj o českej snoubordistke, ktorá ako prvá v histórii vyhrala dve zlaté medaily v rôznych športoch (o Ester Ledeckej sme písali TU), ale tiež o americkej akrobatickej lyžiarke reprezentujúcej Maďarsko, ktorá nevie na lyžiach urobiť jediný trik (o maďarskej reprezentantke v akrobatickom lyžovaní sme písali TU).

Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Bjørgen sa zas stala vôbec najúspešnejšou olympioničkou na zimných hrách, keď získala celkom už 15 medailí. V PyeongChangu si ich pripísala až 5 a prekonala doterajší rekord svojho biatlonového kolegu Ole Einara Bjørndalena.

ano, foto: SITA, video: youtube

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Penzie sú o tretinu vyššie ako pred 10 rokmi

Podľa údajov Sociálnej poisťovne vzrástol priemerný starobný dôchodok na Slovensku za posl…