Domov Slovensko Záujem o očkovanie rastie

Záujem o očkovanie rastie

0
0

Záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v poslednom čase rastie. Pochopiteľne to súvisí aj s prísnejšími opatreniami, ktoré vláda zavádza s cieľom zastaviť šírenie pandémie.

Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na sociálnej sieti, počas minulého piatka (19. 11.) sa prvou dávkou vakcíny dalo zaočkovať najviac ľudí za posledné štyri mesiace.

„V piatok bolo podaných 7 310 prvých dávok očkovania, najviac za posledné štyri mesiace,“ spresnil rezort. Spolu ju už dostalo 2 573 797 ľudí. Druhou dávkou vakcíny zaočkovali za ten deň 2 362 ľudí, spolu ju dostalo na Slovensku 2 333 636 osôb. Treťou dávkou bolo ku koncu týždňa zaočkovaných 267 940 ľudí.

V súčasnosti je možné sa dať zaočkovať na vybraných miestach aj bez registrácie. Od 26. októbra sa zároveň spustila registrácia na tretiu dávku pre ľudí nad 55 rokov, ale aj pre pacientov s chronickým ochorením či osoby s rizikovou prácou.

Nahlasovať sa na ňu môžu aj ľudia nad 18 rokov. Rezort však avizoval, že by chcel, aby tretiu dávku dostali ako prvé najohrozenejšie skupiny.

Vláda od pondelka zaviedla prísnejšie protipandemické opatrenia, ktoré významne obmedzujú medziľudský kontakt a najmä nezaočkovaným povoľujú vykonávať len základné činnosti – ako nákup potravín či dochádzanie do práce.

Na Slovensku sa aktuálne hovorí aj o lockdowne, avšak nielen pre neočkovaných, ale pre všetkých obyvateľov Slovenska. Znamenalo by to, že napriek očkovaniu by krajina prežila Vianoce v podobnom duchu ako minulý rok. Aj to je jedným z dôvodom, prečo sa necháva očkovať stále viac ľudí.

red, TASR, foto: TASRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…