Domov Cestovanie Zaujímavosti hviezdneho Hollywoodu

Zaujímavosti hviezdneho Hollywoodu

0
0

Hollywood je jednou z najznámejších mestských častí Los Angeles. V minulosti šlo o samostatnú obec, no začiatkom 20. storočia bola pridaná k tomuto mestu. Hollywood je známy predovšetkým svetoznámymi filmami a seriálmi a je považovaný za synonymum amerického filmového priemyslu.

My sme sa pozreli na 5 zaujímavých a najnavštevovanejších miest, ktoré sa tam nachádzajú a dotvárajú celkovú atmosféru tohto miesta.

Mesto Los Angeles

Los Angeles je druhým najväčším mestom Ameriky a nachádza sa v štáte Kalifornia. Toto mesto ponúka okrem zaujímavých pamiatok aj nádherné pláže či viacero miest na dokonalé strávenie dovolenky.

Práve v tomto meste môžete stretnúť nejednu hereckú hviezdu, pretože je tvorené viacerými časťami, kde herecké hviezdy žijú, aby boli čo najbližšie k filmovému priemyslu a potencionálnym spoluprácam.

Nápis na kopci

Tento nápis bol postavený v roku 1923 a pôvodne šlo o reklamu pre realitnú spoločnosť Beachwood Canyon.

Vedeli ste, že pôvodný nápis mal o štyri písmená viac? Posledné písmená z názvu Hollywoodland boli v roku 1945 odstránené. Tento nápis sa nachádza na kopci Mount Lee v Los Angeles.

Meria až 137 metrov a písmená sú vysoké 13 metrov. A patrí asi k tým najväčším symbolom nielen Hollywoodu, ale aj Los Angeles.

Hollywood Boulevard

Toto miesto je považované za centrum Hollywoodu.

Na tejto ulici môžete nájsť viacero kultúrnych pamiatok, preslávených kín, obchodov a v neposlednom rade aj viacero multifunkčných budov prevádzkovaných filmovým a hudobným priemyslom.

Hollywoodsky chodník slávy

Medzi dominantu Hollywood Boulevardu patrí známy Chodník slávy. Ten bol svetu po prvýkrát predstavený v roku 1958. Ten, koho hviezda sa nachádza na tomto chodníku, si môže pokojne povedať, že je naozaj slávny.

V súčasnosti sa tam nachádza už viac ako 2 500 hviezd tých najslávnejších ľudí ako Elvis Presley či Brad Pitt.

Voskové múzeum hviezd šoubiznisu

V prípade, že by vám nestačili fotky pri týchto hviezdach s tými najzvučnejšími menami na Chodníku slávy, tak sa určite oplatí navštíviť aj Múzeum voskových figurín, kde nájdete stvárnené tie najznámejšie herecké osobnosti.

A tak si aspoň takto môžete urobiť so svojím obľúbeným hercom či herečkou selfie na pamiatku.

Radoslav Hoppej, foto: shutterstock, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Každá piata rodina nemá rezervu ani na mesiac

Koronakríza prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina v súčasnosti nemá rezervu už…