Domov Zahraničie Zbrane nezložili, práve naopak

Zbrane nezložili, práve naopak

0
0

Pôvodná myšlienka športových hier, ktoré mali umlčať zbrane, zdá sa, dnes už neplatí. Olympijské hry, ktorých hlavným motívom je mier, ešte ani poriadne nezačali, a svetom sa šíria správy o ďalšom krviprelievaní.

Kedysi bývalo pravidlom, že počas olympijských hier vojnové konflikty ustali. V súčasnosti, aj keď sa celý svet teší z aktuálne mierovej spolupráce znepriatelených kórejských republík na športovom poli, to však už neplatí.

V Sýrii sa bojuje

Napätá je v súčasnosti najmä situácia okolo Sýrie. Izraelská armáda mala v sobotu zaútočiť na sýrske ciele, pričom dôvodom mal byť prieskumný iránsky dron vyslaný práve zo Sýrie.

Okrem zničenia základne, z ktorej mal byť dron vyslaný na izraelské územie, zaútočili izraelské sily aj na ďalšie ciele – 4 iránske a 8 sýrskych.

Sýrska armáda mala zostreliť minimálne jedno izraelské lietadlo, čo hovorca izraelskej armády Jonathan Conricus označil za „vážne narušenie izraelskej suverenity“, pričom zodpovednosť má niesť Irán. Sýrska armáda zas zo stretu obvinila izraelskú agresiu.

Zbytky zostrelenej F16.

Rusko zdvihlo varovný prst

Na zhoršujúcu sa situáciu v oblasti zareagovalo aj Rusko, ktoré vyzvalo obe krajiny, aby sa vyhli stupňovaniu napätia. „Vyzývame všetky zúčastnené strany, aby sa vyhli činom, ktoré by mohli viesť k ešte väčšiemu skomplikovaniu situácie.

Považujeme za nevyhnutné bezpodmienečne rešpektovať suverenitu a územnú celistvosť Sýrie a ďalších krajín v regióne,“ uviedlo ministerstvo zahraničia s tým, že je absolútne neprijateľné ohrozovať životy a bezpečnosť ruských vojakov, ktorí v Sýrii „pomáhajú v boji proti teroristom“.

Erdogan hrozí stratami

Na severe Sýrie zas mali kurdské jednotky zostreliť turecký vojenský vrtuľník, na čo turecký prezident Recep Tayyip Erdogan reagoval takto: „Sme vo vojne, budeme mať straty, no budeme ich aj spôsobovať.“ V zostrelenej helikoptére zahynuli dvaja vojaci.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …