Domov Slovensko Zdravotníkov musí chrániť polícia

Zdravotníkov musí chrániť polícia

0
0

Slovenská spoločnosť je v otázke očkovania proti ochoreniu COVID-19 výrazne rozdelená. Nanešťastie výsledkom tejto roztrieštenosti sú útoky na zdravotníckych pracovníkov v mobilných očkovacích centrách, a to ako slovné, tak aj fyzické. Preto polícia od nedele pristúpila k uplatňovaniu tvrdých opatrení voči všetkým, ktorí sa atakov na zdravotníkov dopúšťajú.

Ako informoval poverený prezident Policajného zboru Štefan Hamran, k problematike vznikne aj pracovná skupina. Hamran chce diskutovať aj s ministerstvom spravodlivosti a hľadať možné prieniky v oblasti trestnoprávnej ochrany zdravotníckeho personálu.

„Úzka skupina ľudí si demokraciu vysvetľuje ako bezbrehú. Snažia sa uplatňovať všetky svoje oprávnenia, ale ako keby pozabudli na povinnosti, ktoré v demokracii platia pre každého,“ povedal Hamran.

Avizoval tiež pravdepodobné zvyšovanie pokút a zavádzanie nových skutkových podstát v tejto súvislosti. Policajti majú podľa neho vytypovaných ľudí, ktorí sa útokov dopúšťajú opakovane a javia sa ako organizovaná skupina.

Posilnené hliadky či výmena informácií

V regiónoch, kde dochádza k útokom na zdravotníkov, polícia posilní hliadky. Hamran nevylúčil ani vyslanie špecializovaných síl, ak to bude potrebné.

Úrad kriminálnej polície bude podľa jeho slov zo situačného centra bezpečnostnej rady na úrade vlády dostávať na týždennej báze informácie o hoaxoch a dezinformáciách, týkajúcich sa COVID-19.

Pomôžu aj vojaci a justičná stráž

V Žilinskom kraji polícia ako v prvom zvýši hliadkovú činnosť a bude intenzívne vystupovať na ochranu stálych i mobilných očkovacích centier.

„Rovnako sa budeme snažiť riešiť incidenty, ku ktorým dochádza na urgentných príjmoch,“ dodal poverený prezident Policajného zboru. V zmysle platného uznesenia osloví aj Ozbrojené sily SR a Zväz justičnej a väzenskej stráže, aby im uvoľnili ľudí a posilnili ochranu zdravotníckeho personálu.

red, TASR, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: SaS a skutočná opozícia

Sulíkova Sloboda a solidarita sa tvári ako opozičná strana, ale je to len zdanie. Skutočná…