Domov Šport Ženy ŠKP začali jarnú časť remízou

Ženy ŠKP začali jarnú časť remízou

0
0

Zatiaľ, čo hádzanári bratislavského ŠKP majú v súťaži prestávku, ženy začali jarnú časť druholigových bojov na domácej palubovke na Starých Gruntoch. Súperom im boli Topoľníky. Dorastenky sa stretli s vedúcimi celkami ligovej tabuľky z Prešova. Východniarky boli v oboch kategóriách nad sily domácich.

Zdecimované ženy nezopakovali jesennú výhru

Ženské družstvo ŠKP sa po vypadnutí z 1.ligy postupne prakticky rozpadlo a je v úplnej prestavbe. Niektoré nové hráčky nie sú ešte registrované a niektoré sú zdravotne nie celkom v poriadku.

Na jeseň v Topoľníkoch ŠKP vysoko vyhralo, ale vtedy disponovalo silnejším kádrom. Dorastenky, ktoré ženy dopĺňajú, mali tesne po veľmi ťažkom súboji s Prešovom a na ich výkone to bolo poznať. Hostia sa predstavili oproti jeseni zlepšeným výkonom a tak je remíza logická.

Dorastenky dosnívali svoj sen o titule

Keď hral ŠKP na jeseň v Prešove, bol domácim viac ako vyrovnaným súperom. Žiaľ v druhom polčase ho tam rozhodcovia pripravili minimálne o bod.

Jarná odveta na Starých Gruntoch priniesla kvalitnú hádzanú, predovšetkým v podaní Prešova, ktorý bol tentoraz lepším družstvom.

Do hlavného mesta dorazil so všetkými hviezdami, ktoré hrajú aj medzinárodnú ligu žien, na čele s členkou širšieho kádra ženskej reprezentácie Popovcovou. Hostia sa nemohli sťažovať ani na rozhodkyne, ktoré podali objektívny výkon.

Domáce dievčatá so stále zranenou Dominikou Krajčovou a bez Baranovej statočne bojovali, ale súper bol tentoraz lepší a s najväčšou pravdepodobnosťou sa medzi ním a Michalovcami rozhodne o dorasteneckom majstrovi SR.

ŠKP hrá z posledných štyroch zápasov tri vonku, a ak bude chcieť bronz, musí preskočiť kvalitnú Šaľu a tú má vonku…

Mladšie dorastenky výborné iba polčas

Aj mladšie dorastenky hostili vedúce družstvo svojej súťaže z toho istého klubu. V prvom polčase prekvapujúco udávali tón a svojho favorizovaného súpera doslova zaskočili.

Na neudržanie bola najmä Csolleová, na ktorú musel tréner súpera vytiahnuť osobnú obranu. To bol začiatok obratu v zápase, pretože zostávajúce spojky sa nedokázali presadiť a Prešov postupne preberal iniciatívu.

Po obrátke už vedúci celok tabuľky na ploche jasne dominoval a vysoko vyhral.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …