Domov Slovensko Žiaci pijú menej

Žiaci pijú menej

0
0

Podľa prieskumu Centra vedecko-technických informácií pijú žiaci základných a stredných škôl podstatne menej ako to bolo na prelome tisícročí. Prieskum sa zameral na prežívanie voľného času v on-line priestore a konzumáciu legálnych a nelegálnych drog u žiakov základných a stredných škôl.

Zatiaľ, čo podľa výsledkov rovnakých prieskumov v rokoch 2001, 2003 či 2012 požívalo alkohol viac než tri štvrtiny opýtaných detí a k abstinentom patrila približne len jedna pätina, v tomto roku priznala užívanie alkoholu už len asi polovica žiakov, aj keď slovko len by sme v tomto prípade mali dať do úvodzoviek.

Pomer konzumentov alkoholických nápojov a abstinentov bol skoro vyrovnaný. Porovnanie dát za roky 2009, 2012 a 2018 ukázalo vzostup počtu respondentov, ktorí pili alkohol často.

Zároveň sa znížil počet opýtaných, ktorí alkoholické nápoje konzumovali občas, a zvýšil sa počet žiakov, ktorí ich nepili vôbec.

Z podrobnejšej analýzy vyplynulo, že v rokoch 2009 a 2012 patril najvyšší počet opýtaných k príležitostným konzumentom alkoholu, zatiaľ čo v roku 2018 najviac respondentov nepilo alkohol vôbec.

Prieskum, ktorý realizovalo Centrum vedecko-technických informácií SR, organizácia priamo riadená ministerstvom školstva, sa zameral na prežívanie voľného času v on-line priestore a konzumáciu legálnych a nelegálnych drog u žiakov základných a stredných škôl.

Prieskum  uskutočnili na vzorke vybraných žiakov základných a stredných škôl v Slovenskej republike s rovnomerným zastúpením oboch pohlaví. Týkal sa všetkých typov škôl, vo všetkých krajoch Slovenska, s výnimkou konzervatórií.

red, SITA, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…