Domov Slovensko Žiadna vládna kríza nebola

Žiadna vládna kríza nebola

0
0

V politickej relácii televízie TA3 V politike sa stretli v zaujímavej diskusii poslanci NR SR Miroslav Číž (Smer-SD), Štefan Zelník (SNS), Natália Blahová (SaS) a Jozef Viskupič (OĽaNO). Debatovalo sa najmä o nedávnej koaličnej kríze, o ktorej sa koaliční partneri snažia presvedčiť verejnosť, že nebola.

Z úst smeráckeho poslanca prekvapivo zazneli slová, ktoré naznačovali, že sme v letných mesiacoch žiadnu krízu vládnej koalície nezažili. „My sme v parlamente žiadnu koaličnú krízu v zásade necítili, my nemáme žiaden problém spolupracovať,“ povedal Miroslav Číž.

Poslankyňa Natália Blahová sa ho spýtala, či bol v dobe koaličnej krízy v inom parlamente a pripomenula, že ani dve hodiny pred hlasovaním o dôvere ministrovi Richterovi vládni poslanci nevedeli, ako to dopadne.

„Toto bola tá pravá kríza, ako má vládna kríza vyzerať. Ale v tejto kríze nešlo o hodnoty, ale o obchod, boj o moc a boj o preferencie,“ povedala Blahová.

Alternatíva neexistuje

Napriek tomu poslanec národniarov Štefan Zelník povedal, že žiaden vážny spor, pre ktorý by mala padnúť vláda, nebol. „Keby boli predčasné voľby, prehral by v prvom rade občan.

Ten chaos, ktorý by tu vznikol, si nevieme ani predstaviť. Vieme dobre, aké sú nálady medzi obyvateľstvom a voľby, ktoré by sa opakovali, by možno dopadli rovnako, možno by nikto nebol schopný zostaviť vládu.

Nechať v tomto stave Slovenskú republiku by bola veľká nezodpovednosť,“ povedal Zelník pričom dodal, že alternatíva k súčasnej vláde neexistuje. Tento obľúbený argument predstaviteľov vládnych strán potvrdila aj poslankyňa Blahová:

„Nemá alternatívu v tom bezbrehom rozkrádaní verejných zdrojov, nemá alternatívu v tom morálnom rozvrate, ktorý priniesla a v tom chaose, do ktorého občanov zasvätila.“

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Zákopová politika

Žijeme v zákopoch, jeden proti druhému bojujeme. V predvolebnom čase sa to bude stupňovať.…