Domov Komentáre ŽIAK: Obhliadnutie sa za rokom 2020

ŽIAK: Obhliadnutie sa za rokom 2020

0
0

Rok 2020 začal veľkou nádejou na zmenu. Zmenu, ktorá prinavráti dôveru ľudí k štát a zvýši kvalitu života na Slovensku. V tomto roku ste mi prejavili dôveru a stal som sa poslancom NR SR.

Po veľmi rýchlom nástupe do parlamentu, som v lete otvoril tému odluky cirkvi od štátu. Teraz môžem povedať, že máme pripravený návrh zákona, ktorý bude vyhovovať všetkým.

Ďalšou zaujímavou udalosťou môjho pôsobenia v parlamente bolo odkrytie demagógie fašistu Mazureka na pôde parlamentu, ktoré spôsobilo, že na mňa bezbreho zaútočil spolu so svojím kolegom, čoho svedkami bolo celé Slovensko.

Neostalo však len pri tom, začali mi chodiť desiatky správ od priaznivcov ĽSNS, ktorí sa vyhrážali mne a mojej rodine. Ani to ma však neodrádza. Naďalej budem poukazovať na ich neschopnosť ponúkať riešenie a argumenty postavené na hlinených nohách.

Som človek, ktorý nerozhoduje iba od stola a rád priloží ruku k dielu. A preto som inicioval v Prievidzi vytvorenie „drive in“ odberného miesta v súvislosti s celoslovenským testovaním.

Zároveň som upozorňoval na podozrivé spojenie primátorky mesta Prievidza s Hornonitrianskymi baňami pri zavádzaní nového zdroja vykurovania v našom meste.

Taktiež som priložil ruku k balíčku pre podnikateľov v podobe KILEČKA. Obchodníkom, ktorí nepredávajú vážený tovar, sa odpúšťa povinnosť mať na predajni kalibrovanú váhu, ruší sa povinnosť vypracovávať a zverejňovať reklamačný poriadok pre všetkých podnikateľov. Už teda žiadne pokuty od Slovenskej obchodnej inšpekcie.

Na konci roka som pocítil aj politickú špinu. Stal som sa obeťou účelového politického útoku. Zvláštne je najmä načasovanie tejto diskreditačnej kampane – stalo sa to cca 12 hodín pred zastupiteľstvom, kde sa mala rozoberať téma – zabezpečenie dodávok tepla pre mesto Prievidza.

Verím však, že čoskoro nastane doba, keď akékoľvek vyjadrenia majúce povahu znevážiť kohokoľvek osobu, bez riadnej argumentačnej bázy, nezostanú bez povšimnutia príslušných orgánov.

Miroslav Žiak, poslanec NR SR za SaSNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Finančná správa zaplatila takmer 3,5 milióna firme s prepojeniami na biznis s teplým vzduchom z čias Jána Slotu

Za obdobie posledných rokov sa Finančná správa stala vďaka početným kauzám, ktoré viedli k…