Domov Ekonomika Získajte príspevok na nízko-energetický dom

Získajte príspevok na nízko-energetický dom

0
0

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) vyhlásilo výzvu na žiadosti o príspevok na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie vo výške osemtisíc eur. Záujemcovia majú mesiac na prípravu žiadosti, ktoré budú môcť podávať elektronicky od 2. septembra do 31. októbra.

Ako informoval rezort dopravy a výstavby, v prvom kole môže príspevok získať päťsto vlastníkov nových rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie.

V prípade zvýšeného záujmu občanov je ministerstvo pripravené vyhlásiť aj ďalšiu výzvu ešte v tomto roku. „Týmto príspevkom chceme motivovať občanov, aby svoje rodinné domy stavali v štandarde zodpovedajúcom budovám s takmer nulovou potrebou energie.

Je v záujme štátu a celej spoločnosti míňať na prevádzku budov čo najmenej energií,“ povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). „Verím, že o príspevok bude záujem,“ očakáva minister.

Hovorkyňa rezortu Karolína Ducká uviedla, že „príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie je možné poskytnúť na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 metrov štvorcových, na ktoré bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie po 31. decembri 2014.“

Ako ďalej ministerstvo informuje, rodinný dom musí spĺňať požiadavky na energetickú hospodárnosť budov pre budovy s takmer nulovou potrebou energie.

Elektronický formulár žiadosti bude dostupný od 2. septembra 2019 na webovom portáli www.zatepluj. sk v časti „Podanie žiadosti, Nové rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie“.

Všetky podmienky, ako aj návod na podávanie žiadostí verejnosť nájde na www.zatepluj.sk.

red, SITA, foto: shutterstock

  • Čerpanie „Prvej pomoci“

    Ústrednou témou minulotýždňového rokovania Ekonomického krízového štábu na Úrade vlády SR …
  • Dávku v nezamestnanosti dostávalo viac ľudí, ako sa čakalo

    Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti na Slovensku v poslednom mesiaci minulého roka s…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…