Domov Ekonomika Získajte príspevok na nízko-energetický dom

Získajte príspevok na nízko-energetický dom

0
0

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) vyhlásilo výzvu na žiadosti o príspevok na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie vo výške osemtisíc eur. Záujemcovia majú mesiac na prípravu žiadosti, ktoré budú môcť podávať elektronicky od 2. septembra do 31. októbra.

Ako informoval rezort dopravy a výstavby, v prvom kole môže príspevok získať päťsto vlastníkov nových rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie.

V prípade zvýšeného záujmu občanov je ministerstvo pripravené vyhlásiť aj ďalšiu výzvu ešte v tomto roku. „Týmto príspevkom chceme motivovať občanov, aby svoje rodinné domy stavali v štandarde zodpovedajúcom budovám s takmer nulovou potrebou energie.

Je v záujme štátu a celej spoločnosti míňať na prevádzku budov čo najmenej energií,“ povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). „Verím, že o príspevok bude záujem,“ očakáva minister.

Hovorkyňa rezortu Karolína Ducká uviedla, že „príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie je možné poskytnúť na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 metrov štvorcových, na ktoré bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie po 31. decembri 2014.“

Ako ďalej ministerstvo informuje, rodinný dom musí spĺňať požiadavky na energetickú hospodárnosť budov pre budovy s takmer nulovou potrebou energie.

Elektronický formulár žiadosti bude dostupný od 2. septembra 2019 na webovom portáli www.zatepluj. sk v časti „Podanie žiadosti, Nové rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie“.

Všetky podmienky, ako aj návod na podávanie žiadostí verejnosť nájde na www.zatepluj.sk.

red, SITA, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Maratón pod 2 hodiny! Kipchoge posunul hranice možného

Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge ako prvý človek v histórii pokoril hranicu dvoch hodín na …