Domov Šport Zmiešané pocity zo vstupu do kvalifikácie na ME v basketbale žien

Zmiešané pocity zo vstupu do kvalifikácie na ME v basketbale žien

0
0

Slovenské basketbalistky prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v kvalifikácii ME 2023 v Piešťanoch s Talianskom 66:69, hoci po 3. štvrtine viedli o 13 bodov. Výbuch v poslednej štvrtine domáceho duelu kompenzovali vo Švajčiarsku.

Zverenkyne Juraja Suju privítali favorizované Talianky v piešťanskej aréne a hoci začali hostky agresívne, domáce sa ich nezľakli a prvú štvrtinu vyhrali 26:23.

V druhej štvrtine dominovali obrany a do šatní sa šlo za vyrovnaného stavu 33:33. Slovenky sa skvelou treťou štvrtinou, ktorú vyhrali 23:10, dostali na koňa.

Lenže štvrtá štvrtina sa pre Slovensko nezačala vôbec ideálne, od súpera inkasovali domáce 9 bodov v rade a na viac ako 5 minút sa strelecky odmlčali.

Razom z toho bola dráma, keďže sa pridala aj nedisciplinovanosť. Tá napokon rozhodla v samotnom závere, keď Talianky premenili všetko, čo bolo potrebné a naopak na slovenskej strane chýbala hráčka, ktorá by pridala potrebné body.

„Diváci videli dobrý zápas. Hrali sme s európskym top tímom, v zápase sme boli skoro 30 minút hore. Viedli sme dvojciferným rozdielom, mali sme to vo svojich rukách, ale trochu sme sa ako keby niektorí zľakli.

Odišiel nám útok v štvrtej štvrtine, 5 a pol minúty sme nedali kôš,“ komentoval tréner národného tímu.

V ďalšom kvalifikačnom zápase nás čakalo Švajčiarsko, ktoré nepatrí medzi najsilnejšie európske celky. Do Fribourgu preto cestovali Slovenky s jednoznačným cieľom vyhrať…