Domov Šport „Zmiznutá“ tenistka by mala byť v poriadku

„Zmiznutá“ tenistka by mala byť v poriadku

0
0

Bývalá svetová jednotka vo štvorhre Číňanka Šuaj Pcheng sa niekoľko týždňov neukázala na verejnosti, čo vyvolalo v tenisovej verejnosti obavy o jej život a zdravie. Do pátrania po nej sa zapojila aj svetová tenisová asociácia (WTA) či Medzinárodný olympijský výbor (MOV).

Šuaj Pcheng začiatkom novembra obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao­‑li Čanga zo sexuálneho napadnutia a odvtedy o nej nik z tenisovej komunity nepočul.

Podozrenia a obavy o jej zdravie vyvrcholili dokonca výzvami medzinárodného spoločenstva. Šéf WTA Tour Steve Simon v tlačovom vyhlásení vyzval čínsku stranu, aby prípad vyšetrila a bývalú svetovú jednotku vo štvorhre neumlčovali.

Aféra sa podľa neho môže skončiť aj tak, že WTA odoberie Číne organizáciu turnajov v hodnote stoviek miliónov dolárov. Mlčanie čínskej vlády v reakcii na žiadosti o informácie o tenistke dokonca podnietili výzvy na bojkot budúcoročných zimných olympijských hier v Pekingu.

V nedeľu priniesli médiá správu, že s hľadanou tenistkou telefonoval prezident MOV Thomas Bach. Počas približne 30-minútového videohovoru boli prítomní aj šéfka komisie športovcov MOV Emma Terhová a čínsky člen MOV Li Ling­‑wej…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…