Domov Slovensko Zo zabudnutia sa prebudil bývalý Smerák Martvoň. Ako inak, dosť hlúpo…

Zo zabudnutia sa prebudil bývalý Smerák Martvoň. Ako inak, dosť hlúpo…

0
0

Anton Martvoň, poslanec národnej rady v rokoch 2012 – 2016 si napísal svoj politický nekrológ pred voľbami v roku 2016, kedy ho z kandidátky za poslanca údajne vyhodilo predsedníctvo SMERU za to, že namiesto rokovania v parlamente fotil auto Andreja Kolesíka v garážach parlamentu, aby následne fotku dokazujúcu luxus poslaneckého kolegu odoslal bulváru. Martvoň sa však teraz prebral z politickej nečinnosti.

Po mesiacoch odmlky sa bývalý Smerách Anton Martvoň minulý týždeň opäť pripomenul, a to nie práve najvhodnejším spôsobom. Spochybnil diplom prezidentského kandidáta Maroša Šefčoviča.

Ten okamžite zaslal svoje diplomy všetkým redakciám, ktoré tieto pochybnosti o dosiahnutom vzdelaní zverejnili a následne aj verejne reagovali ospravedlnením.

„Tonko“, ako ho označuje jeho bývalý spolužiak zo školy, asi nikdy nepočul o Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov, ktorý je svojou kvalitou výučby označovaný ako európsky Harvard v medzinárodných vzťahoch.

Inak povedané, je to jednotka v kontinentálnej Európe, kde študovala prevažná väčšina slovenských ministrov zahraničných vecí.

Absolventmi sú okrem Šefčoviča aj Eduard Kukan, Miroslav Lajčák, Ján Kubiš, či prakticky celé vedenie ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky a nespočetné množstvo slovenských veľvyslancov.

No a k neznalosti bývalého poslanca Martvoňa ešte toľko, že Šefčovič absolvoval aj Kurz pre diplomatov na americkej univerzite Stanford.

Mal na to „dobrý“ dôvod…

Prebratie sa „Tonka“ Martvoňa z totálneho zabudnutia jeho osobnosti do nezmyselných vyhlásení o spochybňovaní Šefčovičovho akademického titulu však podľa nášho zdroja poukazuje na to, že do antikampane sa pustila politická strana Progresívne Slovensko, ktorej podpredsedníčkou je Zuzana Čaputová.

Paradoxne práve táto strana nedávno vyjadrila obavy o „čistotu prezidentskej kampane“. A čo spája Martvoňa s touto stranou? „Tonko“ je totiž údajne pravidelne v kontakte s Ivanom Štefunkom, predsedom Progresívneho Slovenska.

A viete kde spolu pôsobili? Nuž, v Mladej demokratickej ľavici, dcérskej organizácii SMERu-SD, kde si táto strana vychováva mladé politické kádre…

Martin Sokol, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…