Domov Šport ZOH: Slovenskú vlajku ponesú Šimoňáková a Hrivík

ZOH: Slovenskú vlajku ponesú Šimoňáková a Hrivík

0
0

Hokejista Marek Hrivík a sánkarka Katarína Šimoňáková ponesú slovenskú vlajku na piatkovom otváracom ceremoniáli ZOH 2022 v Pekingu. V stredu o tom informoval hlavný tlačový atašé slovenskej výpravy Ľubomír Souček.

V Pekingu sa zopakuje novinka z Tokia, keď v rámci politiky rodovej rovnosti, ktorú presadzuje Medzinárodný olympijský výbor (MOV), majú v každej výprave právo niesť vlajku spoločne muž a žena.

„To, že som bola nominovaná za vlajkonosičku na zimných olympijských hrách v Pekingu ma neskutočne potešilo. Stále tomu nemôžem uveriť a nesnívala som o tom asi nikdy.

Je pre mňa najväčšia česť a pocta, že budem môcť niesť slovenskú vlajku,“ povedala nadšená Šimoňáková, ktorá už je niekoľko dní v dejisku hier. Výprava hokejistov odletela do Pekingu v stredu.

„Samozrejme, teší ma to, je to pre mňa veľká pocta a už sa nevieme dočkať, kedy prídeme do Pekingu. Pozdravujeme všetkých fanúšikov a držte nám palce,“ uviedol Hrivík.

Komplikovaný výber

„Až v stredu 2. februára, čo bol hraničný termín, padlo rozhodnutie o tom, kto ponesie slovenskú vlajku na piatkovom slávnostnom otvorení XXIV. zimných olympijských hier.

Výber slovenských vlajkonosičov bol v prípade ZOH v Pekingu z viacerých dôvodov komplikovaný. Mnohí športovci z horských dedín v Jen-čchingu a Čang-ťia-kchou, ktoré sú od čínskej metropoly dosť vzdialené, na účasť na slávnostnom otvorení rezignovali…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Objavte krásu Zakaukazských krajín

Gruzínsko, Arménsko a Azerbajdžan sú krajiny nachádzajúce sa východne od Turecka. Keďže le…