Domov Šport Zomrel Ashley Cooper

Zomrel Ashley Cooper

0
0

Koncom minulého týždňa rozosmutnila tenisový svet správa z Austrálie, podľa ktorej vo veku 83 rokov zomrel niekdajší štvornásobný víťaz grandslamových turnajov austrálsky tenista Ashley Cooper. Niekdajšia svetová jednotka podľa webu Tennis Australia prehrala boj s dlhou chorobou.

Ashley Cooper bol v rokoch 1957 a 1958 najlepším amatérskym tenistom na svete. Tri zo štyroch singlových grandslamových titulov získal v roku 1958, keď ovládol Australian Open, Wimbledon aj US Open, na Roland Garros sa dostal „len“ do semifinále.

Doma v Austrálii ovládol dvojhru aj v roku 1957. Okrem štyroch singlových titulov si na turnajoch „veľkej štvorky“ pripísal aj štyri finálové víťazstvá vo štvorhre a v roku 1957 bol členom víťazného tímu Austrálie v Davisovom pohári.

Jeho kariéru v roku 1959 ukončilo zranenie chrbta. Rodák z Melbourne bol v roku 1991 uvedený do Medzinárodnej tenisovej Siene slávy. „Bol to tenisový velikán ako hráč a neskôr aj ako prevádzkovateľ tenisového centra.

Bude nám veľmi chýbať,“ povedal výkonný riaditeľ Tennis Australia Craig Tiley. Svoju sústrasť vyjadril aj niekdajší velikán austrálskeho tenisu a Copperov rovesník Rod Laver.

„Bol to pravý šampión, na kurte aj mimo neho. A ten jeho bekhend! Mám na neho mnoho krásnych spomienok. Zbohom priateľ môj,“ napísal na sociálnych sieťach.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…