Domov Prominenti Zomrela ďalšia herecká legenda z obľúbeného seriálu

Zomrela ďalšia herecká legenda z obľúbeného seriálu

0
0

4. februára 2018 svet opustil skvelý herec John Mahoney, ktorého Slováci poznajú najmä zo seriálu Frasier, v ktorom stvárnil postavu Martina Cranea. Mahoney zomrel vo veku 77 rokov v americkom Chicagu.

Informáciu o jeho smrti svetu priniesol jeho manažér Paul Martino. Dôvodom smrti malo byť viacero zdravotných problémov, s ktorými Mahoney dlhodobo bojoval.

Zahraničné médiá priniesli správy o viacerých zdravotných problémoch akými boli rakovina, cukrovka a tiež ochorenia mozgu a obličiek. Mahoneyho boj s rakovinou začal v polovici 80. rokov, kedy mu lekári diagnostikovali rakovinu hrubého čreva.

Tento boj herec vyhral. V roku 2014 mu lekári diagnostikovali rakovinu hrdla. Po takmer 4 rokoch bojovania však herec chorobe podľahol.

Herecká kariéra legendy

John Mahoney sa narodil v roku 1940 v anglickom meste Blackpool. Počas druhej svetovej vojny bola rodina povinná presťahovať sa do Manchestru. Tam Mahoney odštartoval hereckú kariéru v detskom divadle.

Herci zo seriálu Frasier.

Ako mladý sa presťahoval do Spojených štátov, kde v roku 1959 získal občianstvo. Prvú filmovú rolu dostal v roku 1987, kedy sa prvýkrát objavil vo filme Tin Men.

V roku 1993 však dostal postavu v seriály Frasier, vďaka ktorej ho dnes pozná celý svet. Celkovo bolo natočených 11 sérií tohto seriálu a Martin Crane, ktorého stvárnil práve John Mahoney, sa stal jeho neoddeliteľnou súčasťou.

Herectvo bolo pre Mahoneyho vždy prioritou v živote. Zaujímavosťou je, že sa nikdy neoženil. Podľa jeho viacerých vyjadrení malo byť dôvodom nie príliš šťastné manželstvo jeho rodičov a tomu sa vraj chcel herec vyhnúť.

Posledné chvíle života strávil Mahoney v hospici v meste Chicago, kde 4. 2. 2018 na následky rakoviny v pokročilom štádiu skonal.

puma, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…