Domov Slovensko Zrútila sa stíhačka MIG-29

Zrútila sa stíhačka MIG-29

0
0

Minulú sobotu vo večerných hodinách sa neďaleko Zlatých Moraviec pri obci Nové sady zrútila stíhačka MIG-29. Pilot sa stihol katapultovať a nasmerovať stroj na neobývané územie, vďaka čomu sa nikomu nič nestalo.

V sobotu približne o 21.30 hodine došlo zo zatiaľ nezistených príčin k nehode vojenského stíhacieho lietadla MIG-29, ktoré počas cvičenia nedokázalo kvôli hustej hmle pristáť na letisku v Sliači a tak smerovalo na záložné letisko do Bratislavy, kam však už nedorazilo.

„Podľa prvotných informácií môže za nehodu, ktorá sa stala v Nitrianskom kraji, nedostatok paliva – finálna príčina bude vyšetrovaná, ide zatiaľ o predbežnú informáciu.

Pripomíname, že nedostatok paliva môže byť spôsobený aj poruchou,“ informovala Polícia SR o prípade, ktorý sa našťastie zaobišiel bez obetí na životoch.

Trosky stíhačky

Pilot sa pred pádom stroja stihol katapultovať a podľa uverejnených informácií si mal za pomoci miestneho obyvateľa privolať sanitku.

Následne bol prevezený do nemocnice v Nitre, kde ho navštívil minister obrany Peter Gajdoš a neskôr do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, kde sa s ním bol porozprávať aj premiér Peter Pellegrini.

„Predtým, ako sa stihol katapultovať, nasmeroval pád lietadla do neobývanej oblasti, kde nevznikli škody na životoch ani majetku civilnému obyvateľstvu,“ povedal minister Gajdoš a doplnil ho zástupca náčelníka Generálneho štábu Miroslav Lorinc:

„Pilot postupoval pri leteckej nehode veľmi chladnokrvne. Vyčerpal všetky možnosti, dal všetky signalizácie, ktoré mal dať, nasmeroval pred katapultom lietadlo do miesta, kde nevznikli škody.“

ano, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…