Domov Seriál 10. Carson Wentz (59,1 milióna USD, americký futbal)

10. Carson Wentz (59,1 milióna USD, americký futbal)

0
0

Desiatym najlepšie zarábajúcim športovcom podľa rebríčka Forbes bol v minulom roku hráč amerického futbalu Carson Wentz. 27-ročný quarterback si počas roka 2019 prilepšil o takmer 60 miliónov dolárov, pričom väčšinu tohto príjmu mu zabezpečil kontrakt s jeho súčasným zamestnávateľom, tímom NFL Philadelphia Eagles. Jeho ročný plat činí 55,1 milióna a ostatné príjmy si pripísal vo výške 4 milióny dolárov.

Carson Wentz sa narodil v americkom mestečku Raleigh, v štáte Severná Carolina. Keď mal tri roky rodina sa presťahovala do Severnej Dakoty, kde aj športovo vyrástol.

Ako väčšina športovcov aj Carson to skúšal vo viacerých odvetviach, na strednej škole hral okrem amerického futbalu aj basketbal a bejzbal. Pri posune na vysokú školu sa však rozhodol pre americký futbal, ktorému predsa len venoval najviac času.

Hoci bol v prvých dvoch ročník vysokej školy len striedajúcim quarterbackom, svoj potenciál ukázal hneď v prvom zápase, v ktorom dostal šancu.

Skompletizoval všetkých 8 prihrávok, celkovo 93 yardov, a pridal aj touchdown. Po ukončení vysokej školy s titulom z telesnej výchovy sa pochopiteľne v roku 2016 zúčastnil draftu do NFL.

Hoci sa očakávalo, že by mohol byť draftovaný v polovici prvého kola, napokon sa dostal omnoho vyššie. Philadelphia Eagles po ňom siahla ako po svojej prvej voľbe a stal sa draftovou dvojkou ročníka 2016.

Aj keď mal byť v prvej sezóne len striedajúcim qarterbackom a zbierať skúsenosti, všetko sa zbehlo tak, že naskočil od začiatku hneď do prvého zápasu.

Skompletizoval celkovo 278 yardov a dva touchdowny a jeho úspešná kariéra mohla začať. Ešte v tej sezóne nastavil Wentz aj dva rekordy.

Celkovo 379 úspešných prihrávok v sezóne nehodil dovtedy žiaden nováčik ligy, a bol to tiež historický rekord organizácie Eagles. Už v ďalšej sezóne sa stal Carson súčasťou významného míľnika.

Eagles vôbec po prvýkrát vo svojej histórii vyhrali Super Bowl, hoci Wentz vtedy sledoval spoluhráčov kvôli operácii kolena len z hľadiska. V roku 2019 sa stal prvým quarterbackom v organizácii Eagles, ktorý pokoril métu 4 tisíc yardov.

Jeho výnimočné čísla na prihrávke mu v polovici roka 2019 vyniesli predĺženie kontraktu s Eagles na ďalšie 4 roky s celkovým príjmom 128 miliónov dolárov.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Seriál

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…