Domov Zaujímavosti 10 zaujímavostí o seriály Alf, o ktorých ste (možno) doteraz nevedeli

10 zaujímavostí o seriály Alf, o ktorých ste (možno) doteraz nevedeli

0
0

Americký komediálny seriál Alf patril na začiatku 90-tych rokov minulého storočia k tým najsledovanejšám a najobľúbenejším seriálom nielen v Amerike, ale divákov si získal i vo viacerých krajinách po svete. Pripravili sme článok o niekoľkých zaujímavostiach seriálu, o ktorých ste (možno) doteraz nevedeli.

#1

Veľa divákov si dodnes myslí, že Alf bol len obyčajnou bábkou. Nebolo tomu však stále tak. V prvej sérii do kostýmu Alfa navliekli maďarského herca Mihályho Meszárosa, ktorý bol vysoký len 84 centimetrov.

Herec stvárňoval Alfa v scénach, v ktorých bolo potrebné vidieť mimozemšťana celého, či v prípadoch, keď musel utekať, alebo chodiť, čiže napríklad aj v úvodnej znelke.

#2

Ak Alfa nestvárňoval spomínaný herec, tak bola bábka ovládaná až tromi ľuďmi. Paul Fusco bol hlavným bábkarom, na starosti mal ústa, ľavú ruku a hlas.

Zo zákulisia ovládala pravú ruku Lisa Buckley, grimasy a pohyby ušami mal zas na starosti, pomocou rádiového ovládača, Bob Fappiano.

Celý proces ovládania bábky bol veľmi náročný a preto sa niektoré epizódy natáčali až dva dni, pričom ich výsledkom bolo v priemere 20 minút, ktoré videli diváci na svojich televíznych obrazovkách.

#3

Natáčanie s bábkou niekoľko hodín denne bolo náročné nielen pre štáb, ale aj pre hercov. Časté technické problémy spojené s prevádzkovaním bábky viedli k mnohým problémom a hádkam.

Bábka si získala toľko pozornosti, že herci, ktorí stvárnili rodinku Tannerovcov, jej doslova závideli a nevedeli sa zmieriť, že všetka pozornosť je smerovaná k Alfovi.

#4

Pri skúškach bola využívaná náhradná bábka, aby sa zabránilo opotrebeniu skutočných bábok, tie boli dve. Možno ste si všimli, že v niektorých scénach vyzerá Alf zrazu trochu inak, to malo na svedomí práve to, že sa používali dve jeho bábky.

#5

Oficiálne meno Alfa bolo Gordon Shumway, no nik ho tak nevolal. Viete, čo znamená Alf? Ide o Alien Life form, v preklade Mimozemská forma života. Tvorcovia seriálu to mali premyslené to úplných detailov.

#6

Alf si v úvodnej časti seriálu pochutnáva, okrem iného, aj na pive. Postava sympatického mimozemšťana sa však stala rýchlo obľúbenou postavou aj medzi deťmi, a preto sa tvorcovia rozhodli, že s alkoholom Alf prestane, aby šiel čo najlepším príkladom aj deťom. Alf preto od konca prvej série viac alkohol neochutnal.

#7

Takmer každá epizóda seriálu bola pomenovaná po popovej piesni, a názov bol následne zakomponovaný aj do scenára danej časti seriálu.

#8

Alf bol veľmi populárny aj v Nemecku. Tam sa totiž nachádza mestečko, ktoré nesie rovnaký názov. Predstavitelia tohto malého mestečka si museli kupovať značky označujúce začiatok mesta do zásoby. Ľudia im ich totiž pravidelne kradli.

#9

Napriek tomu, že seriál bol veľmi populárny, tak sa dočkal nečakaného konca. Sledovanosť po skvelej tretej sérii začala akosi klesať a v televízii sa začalo panikáriť.

Epizóda „Consider Me Gone“ skončila nejasne a divákov nechala v napätí. Tvorcovia však už nedostali priestor na pokračovanie.

Ústny súhlas s piatou sériou televízia NBC totiž zrušila a akýchsi vysvetlení sa diváci dočkali až vo filme Projekt Alf o šesť rokov neskôr.

#10

Projekt Alf si však nezískal takú obľubu ako pôvodný seriál. Divákom sa okrem iného nepáčilo aj to, že sa vo filme objavil len Alf, zvyšok povôdného hereckého obsadenia tam nebol.

Posledné roky sa povráva, že sa pripravuje ďalší film s Alfom. Uvidíme, čo je na tom pravdy.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…