Domov Zaujímavosti 13 zaujímavých faktov o seriáli Teória veľkého tresku, ktoré vás prekvapia

13 zaujímavých faktov o seriáli Teória veľkého tresku, ktoré vás prekvapia

0
0

Americký komediálny seriál The Big Bang Theory, známy u nás ako Teória Veľkého tresku, sa stal posledné roky jedným z najúspešnejších seriálov vôbec. V súčasnosti sa natáča už jeho posledná séria a my sme si pripravili niekoľko zaujímavostí o tomto seriáli. Patríte aj vy medzi fanúšikov tejto nezvyčajnej skupinky ľudí?

#1

Vedeli ste o tom, že existujú dve prvé časti seriálu? Pôvodný názov seriálu bol Lenny, Penny a Kenny. Televíznej stanici CBS sa však prvá časť, ktorá mala inú znelku, popri Sheldonovi a Leonardovi mala dve hlavné ženské postavy a tiež postavu Penny hrala iné herečka, nepáčila.

Napriek tomu, že sa im to v tejto podobe nepozdávalo, tak cítili v seriáli potenciál. Zmenili úvodnú časť a koncept seriálu a dnes už vieme, že sa im to vyplatilo.

#2

Kvôli Sheldonovej antisociálnej povahe diváci často predpokladali, že trpí Aspergerovým syndrómom. Jeden zo scenáristov však uviedol, že nejde o žiadnu chorobu či syndróm. Pretože ako všetci vieme, Sheldonova matka ho nedala nikdy vyšetriť.

#3

Herečka Mayim Bialik je jediný člen obsadenia so skutočným titulom PhD., má doktorát v neurovede. Keď sa mala objaviť v seriáli jej postava, tak scenáristi nevedeli, akým povolaním sa bude živiť.

A tak prišla samotná herečka s návrhom, že bude vedkyňou, keďže sa tomu venovala aj v súkromí.

#4

Každá z mužských postáv ja charakteristická aj svojím oblečením. Všimli ste si to? Sheldon a jeho tričká nosené na košelách s dlhými rukávmi. Leonard a jeho mikiny nosené cez tričko a pod sakom.

Raj a jeho sveter, ktorý nosí cez tričko a zvyčajne pod nejakým typom vrchného odevu. Howard a jeho veľké spony na opaskoch.

#5

Bernadette pôvodne nemala taký vysoký hlas. Keď sa prvýkrát v seriáli objavila, tak mala skôr normálny hlas, ale keď sa jej postava začala formovať, s tým prišiel aj spomínaný vysoký hlas.

Herečka Melissa Rauch, ktorá stvárnila Bernadette, hovorí, že sa inšpirovala hlasom svojej matky.

#6

Herec Jim Parsons, seriálový Sheldon, v jednom rozhovore prezradil aj jeho tri najobľúbenejšie scény zo seriálu. Prvou scénou je tá, v ktorej Sheldon dostal darček od Penny – obrúsok podpísaný Leonardom Nimoyom.

Druhou obľúbenou scénou herca je to ako prezentuje zmluvu o vzťahu s Amy a treťou scénou je časť, v ktorej Sheldon po prvýkrát v živote ochutnal Long Island Ice Tea.

#7

Počas obedného času v univerzitnej jedálni alebo v inej stravovacej scéne postavy v skutočnosti väčšinou nejedli. Všetkým sa však darilo presvedčiť divákov, že popri rozprávaní aj jedia a každý z nás im to uveril.

#8

Všimli ste si v seriáli napríklad aj to, že vždy, keď sa v ňom objavila nová ženská postava, tak prvou osobou, s ktorou sa rozprávala bol jej budúci seriálový priateľ či manžel?

Bolo to tak v prípade Penny a Leonarda v prvej časti. Rovnako tak aj keď Penny predstavila Bernadette Howarda, či v časti, keď Amy spoznala Sheldona.

#9

Predstavitelia seriálových postáv Penny a Leonarda sa počas celého seriálu dávali dokopy, rozchádzali, a takto sa to niekoľkokrát opakovalo.

No len málokto vie, že herci Kayley Cuoco a Johnny Galecki spolu randili vyše dvoch rokov aj mimo kamier. Napriek tomu, že im to nevyšlo, tak sú dodnes nielen dobrí kolegovia, ale aj kamaráti.

#10

V roku 2012 objavili biológovia v Brazílii nový druh včiel a pomenovali ho Euglossa bazinga, po Sheldonovom obľúbenom slove. Sheldon toto slovo používal vždy, keď si z niekoho robil srandu.

A tak sa vedci rozhodli, že včelu, ktorú si najprv pomýlili s iným druhom, pomenujú práve takto. Zaujímavosťou je aj to, že herec hrajúci Sheldona je na včely alergický, takže sa dodnes nestretol s včelami „bazinga“.

#11

Postava Sheldona je považovaná za neoficiálneho kráľa všetkých nerdov a je odborníkom na všetko od Marvel Comics po Červeného trpaslíka.

Avšak herec Jim Parsons nie je v tomto svete vôbec taký zbehlý, nikdy nevidel napríklad Star Trek, či nepoznal seriál Doktor Who.

#12

Pieseň „Soft Kitty“ je jedinou piesňou, ktorá môže pomôcť Sheldonovi cítiť sa lepšie v prípadoch, keď je chorý. Pieseň však existovala už dávno pred seriálom.

Datuje sa do tridsiatych rokov 20. storočia a pôvodne sa volala „Warm Kitty“, ktorej autorkou je Edith Newlin.

#13

Speváčka a herečka Kate Micucci sa pôvodne uchádzala o postavu Amy. Napriek tomu, že túto postavu nezískala, tak na ňu producenti nezabudli a objavila sa v seriáli ako epizódna postava, Rajova nesmelá priateľka Lucy.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…