Domov Cestovanie 6 zaujímavých miest a stavieb v austrálskom meste Sydney

6 zaujímavých miest a stavieb v austrálskom meste Sydney

0
0

Austrália patrí k tým najkrajším krajinám sveta a je cestovateľským snom nejedného správneho turistu. Nachádza sa tam veľa zaujímavých miest či pamiatok, ktoré sa oplatí pri návšteve tohto kontinentu vidieť. Vybrali sme 6 zaujímavých miest v jednom z najväčších miest Austrálie, Sydney.

Sydney nie je hlavným mestom Austrálie

Množstvo ľudí si myslí, že práve Sydney je hlavným mestom Austrálie. Pravdou je, že Sydney síce je hlavným mestom austrálskeho štátu Nový Južný Wales, ale hlavným mestom Austrálie zostáva Canberra. Sydney je však najväčším mestom Austrálie a počet jeho obyvateľov sa pohybuje okolo 5 miliónov.

Budova Opery je najväčším symbolom mesta

Najznámejšou pamiatkou je bez pochyby Opera v Sydney (Sydney Opera House), ktorá bola slávnostne otvorená v roku 1973. Práve táto budova patrí k najväčším symbolom mesta a je jeho neodmysliteľnou súčasťou a napadne asi každému správnemu turistovi ako prvá pri spomienke na Sydney.

Je niekoľko špekulácií o tom, čo má vlastne táto budova symbolizovať. Žraločie plutvy, zobáky čajok, či plachetnice. To všetko táto budova pripomína turistom.

Nech už je to akokoľvek, budova patrí medzi svetové unikáty. Či už je to svojou netradičnou architektúrou alebo samotným miestom, na ktorom sa nachádza.

Budova Opery

Svoje čaro má najmä v silvestrovský večer. Pohľad na budovu Opery, neďaleký most a ohňostroj, na ktorom si mesto každý rok dáva obzvlášť záležať, je očarujúci a pompézny.

Prístavný most je najdlhším širokým mostom

Tento prístavný most Sydney Harbour Bridge bol postavený v rokoch 1923 – 1932. Zaujímavosťou tohto mosta je aj to, že je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov ako najdlhší široký most.

Prechádza cez neho železničná a automobilová trať, prechodný je pre cyklistov aj chodcov. Svojím vzhľadom často pripomína aj ramienko na šaty. Most bol pre verejnosť sprístupnený v roku 1998, odkedy sa stal obľúbeným miestom na zlaňovanie.

Turisti, ktorí zvládnu náročný výstup na samotný vrchol mosta, majú možnosť uvidieť nádhernú scenériu. Tento zážitok však nepatrí do kategórie lacnejších.

Ceny sa líšia v závislosti od hodiny. Cena denného výstupu, ktorý trvá 1,5 hodiny sa pohybuje okolo 160 austrálskych dolárov, čo je v prepočte okolo 100 €. V prípade, že si turista chce vychutnať nočný pohľad na Sydney, za tento zážitok musí zaplatiť o 100 dolárov viac.

Sydney Harbour Bridge

Bondi Beach je tou najobľúbenejšou plážou v Sydney

V tomto meste sa nachádza viacero krásnych pláží a k tým najznámejším patrí aj Bondi Beach. Obľúbenou je hlavne vďaka svojej výbornej lokalite, pretože sa nachádza blízko predmestí na východe Sydney.

Keďže ide o známu pláž, len ťažko sa nájde čas, kedy by nebola plná miestnych či turistov. Táto pláž je vyhľadávaným miestom aj pre milovníkov surfov, ktorí naplno využívajú prúd, ktorý má názov Bekpekerský expres.

Bondi Beach

Lunapark ponúka neskutočné atrakcie

V Sydney sa nachádza aj jeden z najznámejších lunaparkov, ktorý svojimi atrakciami láka denno‑ denne veľké množstvo nielen turistov, ale aj domácich. Ak máte radi vodné športy či atrakcie spojené s vodou, tak toto miesto sa vám bude určite páčiť.

Tento zábavný park sa nachádza na severnom pobreží mesta. Otvorený bol už v roku 1935. V roku 1979 ho však postihol požiar, ktorý si vyžiadal 7 obetí a tiež zatvorenie parku, keďže v dôsledku požiaru bola zničená väčšina tohto parku.

Po poslednej rekonštrukcii bol park znovu otvorený v roku 2004, odkedy funguje nepretržite až dodnes.

Nevynechajte ani Royal National Park

Druhým najstarším národným parkom na svete je Royal National Park. Tento park sa nenachádza priamo v Sydney, rozprestiera sa južne od tohto mesta, no aj tak sa oplatí vidieť ho.

Royal National Park

Ak ste tým správnym turistom, ktorý má rád dobrodružstvo, tak toto miesto určite nevynechajte. Návštevníkom ponúka viac ako 100 kilometrov pešej trasy cez pobrežný dažďový prales či nádherné útesy a pláže.

Radoslav Hoppej, puma, foto: shutterstock, internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…