Domov Cestovanie 8 zaujímavostí o zábavných parkoch Disneyland

8 zaujímavostí o zábavných parkoch Disneyland

0
0

Disneylandy po celom svete predstavujú splnenie nielen detských, ale aj dospeláckych snov, kedy môžete stretnúť svoje najobľúbenejšie detské postavy z tých najznámejších kreslených i hraných filmov či rozprávok. My sme sa pozreli na tie najzaujímavejšie fakty o týchto zábavných parkoch.

Autor prvého Disneylandu

Prvý Disneyland na svete bol otvorený v Kalifornii v roku 1955. Jeho autor Walt Disney bol z realizácie svojho sna natoľko nadšený, že oproti parku kúpil apartmán, z ktorého kontroloval ako park napreduje a prosperuje.

Aj po jeho smrti v tomto apartmáne nechávajú každý večer symbolicky rozsvietené svetlo, aby mohol strážiť svoj milovaný Disneyland. Dokonca ho bolo občas možné vidieť postávať s návštevníkmi čakajúcimi v rade.

Nekonečné množstvo zábavy

Jednotlivé zábavné parky sa rozkladajú na veľkých priestranstvách, a tak tam môžete ako návštevníci vidieť a vyskúšať veľké množstvo rôznych atrakcií.

Návštevníci môžu vidieť horské dráhy a kolotoče, ktoré sú venované tým najobľúbenejším postavičkám, ktorými sú aj Mickey Mouse, káčer Donald, Peter Pan, Tarzan a po návštevu miest ako zámok Šípkovej Ruženky, strašidelný dom či parník Marka Twaina.

Na svete je 6 parkov

V súčasnosti má Disneyland dohromady 6 parkov na celom svete. Dva sa nachádzajú v Amerike, a po jednom v Paríži, Šanghaji, Tokiu a Hong Kongu. Takže návštevníci si môžu splniť svoje detské sny na viacerých miestach na svete.

Otvorené nonstop

Americké parky boli počas svojej existencie zatvorené len trikrát, a to Deň po atentáte na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, po masívnom zemetrasení v roku 1994 a počas teroristických útokov z 11. septembra 2001. Inak sú prístupné návštevníkom bez prestávky počas celého roka.

Ilúzie na každom kroku

Aj napriek tomu, že jednotlivé parky sa rozprestierajú na obrovských priestranstvách, tak autori častokrát bojujú s nedostatkom priestoru. Atrakcie pribúdajú a rozširovanie plochy nie je často možné.

Preto sa pomocou optickej ilúzie snažia predlžovať ulice, zväčšovať priestor či budovy. Ak návštevník vidí obrovský palác, v skutočnosti môže ísť len o jeho zmenšeninu, ktorá mu siaha po bradu.

Mickey Mouse víťazom

Ikonickou postavou všetkých Disneylandov je postavička Mickey Mouse. Okrem jeho „živej“ verzie v parkoch ho môžete nájsť aj na tapetách, smetiakoch, na chodníkoch, na pohároch, a dokonca aj na toaletách.

Tieto symboly sú častokrát miniatúrne, a tak ide skôr o podprahové ovplyvňovanie turistov, ktorí si ho neuvedomujú, no môže ich motivovať ku kúpe reklamných produktov.

Club 33 v Disneylande

Najexkluzívnejšie miesto v Disneylande je podnik s názvom Club 33, kde sa podáva na rozdiel od zvyšku areálu aj alkohol. Členský poplatok do klubu je však 25 tisíc dolárov a na vstup sa čaká neuveriteľných desať rokov.

Radoslav Hoppej, foto: disneyland.comNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…