Domov Ekonomika Ak Krajniak „siahne“ na minimálnu mzdu, budú ho odvolávať

Ak Krajniak „siahne“ na minimálnu mzdu, budú ho odvolávať

0
0

Ak minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) „siahne“ na zákon o minimálnej mzde, nezaradení poslanci Národnej rady SR (NR SR) zo vznikajúceho subjektu Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) budú v pléne iniciovať jeho odvolanie.

Podľa poslancov okolo Pera Pellegriniho minister Krajniak pokračuje v deštrukcii sociálneho štátu.

„Po tom, čo sa rozhodol zrušiť trináste dôchodky a obedy zadarmo pre škôlkárov a školákov, si teraz zobral na mušku minimálnu mzdu.

Tá by mala budúci rok dosiahnuť hodnotu 656 eur, ale pán Krajniak si to neželá. Urobil to takým arogantným spôsobom, že odborári dnes museli na protest odísť z rokovania tripartity,“ uviedol Erik Tomáš vo videu na facebooku.

Ak Krajniak svoje rozhodnutie nezmení, poslanci za Hlas-SD plánujú podľa Tomášových slov osobne podporiť aj odborárske protesty v uliciach.

Sú za jedno so Smerom

Odvolávať Krajniaka z funkcie je pripravená aj opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

„Sociálny zmier je kľúčovou hodnotou pre rozvoj a prosperitu Slovenska. Keďže rokovaniam s tripartitnými partnermi prikladali predstavitelia strany Smer-SD počas svojich vlád mimoriadnu dôležitosť a prejavovali im vysokú mieru rešpektu a ústretovosti.

Mnohí považujú sociálny zmier na Slovensku za samozrejmosť. Nie je tomu tak, sociálny zmier je výsledkom náročných rokovaní a nie prázdnych gest alebo teatrálnych vyhlásení,“ napísala opozičná strana vo svojom profile na sociálnej sieti.

Doplnila, že podporuje Konfederáciu odborových zväzov SR (KOZ) pri jej snahe o zachovanie automatu na zvyšovanie minimálnej mzdy, „ktorý ako jednu z najväčších vymožeností v sociálnej oblasti dosiahla vláda strany Smer-SD“.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…