Domov Šport Antetokounmpo to dokázal! Dal titul klubu, ktorý už nemal existovať

Antetokounmpo to dokázal! Dal titul klubu, ktorý už nemal existovať

0
0

Basketbalisti Milwaukee Bucks získali po 50 rokoch svoj druhý titul v NBA. V šiestom finálovom stretnutí zvíťazili nad Phoenixom Suns 105:98 a triumfovali v sérii 4:2 na zápasy. Cenu pre najužitočnejšieho hráča finále (Finals MVP) získal Jannis Antetokounmpo, ktorý sa v záverečnom zápase sezóny blysol 50 bodmi a 14 doskokmi.

Dvadsaťšesťročný Grék pri svojom debute vo finále NBA v treťom stretnutí po sebe zaznamenal double double s aspoň 40 bodmi. Navyše predviedol 5 blokov.

Bucks svoj jediný predchádzajúci titul vybojovali v roku 1971, keď sa v tíme stretli dve osobnosti amerického basketbalu z odlišných generácií. Rozohrávač Oscar Robertson už v pokročilom športovom veku a mladý pivot Lew Alcindor, ktorý je dnes pod menom Kareem Abdul­‑Jabbar známy ako najlepší strelec histórie NBA. Milwaukee sa potom predstavilo vo finále súťaže už iba raz, v roku 1974.

Chceli odísť

Milwaukee Bucks vznikli v roku 1968 a v úvode ich existencie sa im darilo. V ďalších desaťročiach však bol najvyšší post pre hráčov z Wisconsinu vzdialený. Milwaukee patrí v USA do kategórie miest s prívlastkom hrdzavý pás, teda medzi bývalé priemyselné metropoly, ktoré po transformácii ekonomiky prichádzajú o obyvateľov.

Nechýbalo veľa a mesto mohli opustiť aj Bucks. Keď sa začal pripravovať projekt novej multifunkčnej haly v meste Seattle, NBA deklarovalo, že presunu klubu nebude brániť. Napokon sa však majitelia Bucks dohodli s mestom na vybudovaní nového stánku.

Nebol hviezdou, stal sa ňou

Milwaukee nie je destinácia, do ktorej by sa hviezdy súťaže hrnuli. Preto Bucks iba ťažko získavajú hráčov na voľnom trhu. Jedinou možnou cestou k úspechu bol draft. Antetokounmpa však nesprevádzali pri príchode do súťaže najvyššie očakávania.

Hráč s prezývkou grécka „beštia“ (greak freak) síce zaujal rozpätím rúk, skvelým výskokom, či schopnosťou zasmečovať po dvojtakte s úvodným krokom pri trojkovej čiare, no jeho streľba zo šestiek a väčšej vzdialenosti nikoho nenadchla. Bucks si ho preto vytiahli na drafte 2013 až ako pätnástku…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…