Domov Šport Barcelona má prvú trofej sezóny

Barcelona má prvú trofej sezóny

0
0

Futbalisti FC Barcelona sa stali víťazmi španielskeho Kráľovského pohára 2020/2021. V sobotnom finále v Seville zdolali Athletic Bilbao 4:0 a Copa del Rey vyhrali rekordný 31. krát v klubovej histórii.

V prvom polčase čelili hráči Athletica veľkému tlaku, dokázali však udržať vzadu nulu. Po hodine hry už ale katalánsky favorit korunoval prevahu štyrmi presnými zásahmi v rozpätí dvanástich minút, keď sa postupne presadili Antoine Griezmann, Frenkie de Jong a dvakrát kapitán Lionel Messi.

Najmä prvý Messiho gól stál zato. Tridsaťtriročný útočník získal loptu na svojej polovici, prebehol pár metrov, dvakrát si vymenil loptu s De Jongom a pohodlne zvýšil na 3:0. Je to pre neho siedmy domáci pohár v kariére.

„Je to pre mňa mimoriadny moment, keď ako kapitán tímu, v ktorom som strávil celý život, môžem zdvihnúť tento pohár,“ povedal Messi podľa agentúry AFP…