Domov Šport Basketbalistami roka 2021 Bálintová a Brodziansky

Basketbalistami roka 2021 Bálintová a Brodziansky

0
0

Anketa Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Basketbalista roka má za rok 2021 rovnakých víťazov, ako tomu bolo aj v jej predošlej edícii. Štvrtý rok po sebe triumfovala medzi ženami Barbora Bálintová, medzi mužmi sa z tretieho triumfu v sérii radoval Vladimír Brodziansky. V oboch hlavných kategóriách dostalo hlasy po 27 mužov aj žien.

Ťažká sezóna Bálintovej

Dvadsaťsedemročná rozohrávačka Bálintová má za sebou turbulentnú sezónu, ktorú sprevádzali zranenia a tiež post­‑koronavírusové ťažkosti.

Z toho dôvodu nebola Bálintová k dispozícii reprezentačnému tímu na minuloročných majstrovstvách Európy, Slovensko na nich obsadilo 13. miesto.

Na klubovej scéne má za sebou prvú sezónu v českom ZVVZ USK Praha, podľa očakávania s ním získala ligový titul.

V Európskej lige (Eurolige) jej spolu s víťazkou kategórie Trénerka roka, Natáliou Hejkovou, tesne ušla medaila. Na Final Four v Istanbule obsadili konečnú 4. priečku.

„Po náročnom roku, aký som mala, hlavne po zdravotnej stránke, znamená toto ocenenie pre mňa veľa. To isté platí aj …