Domov Slovensko Béla Bugár svoju stranu do volieb nepovedie

Béla Bugár svoju stranu do volieb nepovedie

0
0

Republiková rada vládnej strany Most-Híd minulý víkend schválila kandidačnú listinu do februárových parlamentných volieb. Prekvapením je, že volebným lídrom nie je predseda Béla Bugár, ale Árpád Érsek. Most má na túto rošádu zaujímavé vysvetlenie.

Sobotné zasadanie Republikovej rady Mosta-Híd v centrále strany prinieslo definitívu v otázke kandidačnej listiny Bugárovcov pre blížiace sa parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 29. februára budúceho roka.

Bez osočovania, o programe

Jednotkou kandidátky bude prekvapivo minister dopravy Árpád Érsek. Pod číslom dva bude kandidovať predseda strany Béla Bugár. Pochopiteľnou otázkou verejnosti je, prečo takáto náhla rošáda.

Odpoveď Bélu Bugára možno niekoho prekvapí, no niekto mu dá celkom za pravdu. Šéf Bugárovcov tvrdí, že v poslednom čase sa na neho „poľuje“ a predvolebná kampaň by podľa neho mala byť v prvom rade o programe a nie o osočovaní.

„Takže si myslím, že Most-Híd aj v minulosti, aj teraz má dobrý program, má dobrých kandidátov, takže nebudem škodiť vlastnej strane,“ povedal Bugár pre Pravdu s tým, že voľba padla na Árpáda Érseka, pretože je dobrý minister a zrozumiteľne hovorí.

Ďalej toto rozhodnutie komentovať nechcel s tým, že je to interná záležitosť strany.

Bude mať kto Maďarov zastupovať?

Okrem členov Mosta sa na kandidátke našlo miesto aj pre predstaviteľov strán Šanca a Maďarskej kresťanskodemokratickej aliancie, s ktorými sa koaličná strana v posledných týždňoch dohodla na spoločnom postupe do volieb 2020.

Maďarského voliča však iste sklamalo, že na spolupráci sa nedokázali dohodnúť s ďalšou najsilnejšou maďarskou stranou SMK.

Môže sa totiž stať, že maďarská menšina svoje zastúpenie v parlamente po budúcoročných voľbách mať nebude, keďže Most i SMK sa v prieskumoch dlhodobo nachádzajú pod hranicou zvoliteľnosti.

Takýto scenár však Bugár nepripúšťa. Ako povedal v diskusnej relácii televízie TA3, jeho strana má na to, aby sa do parlamentu dostala. „Robíme politiku v prospech ľudí, akurát sme to možno doteraz dobre neodkomunikovali,“ vysvetlil Bugár.

Faktom je, že Most-Híd má na lepšiu komunikáciu svojej politiky už len tri mesiace, vrátane približne trojtýždenného obdobia vianočných prázdnin, počas ktorého sa baviť o politike príliš nikomu nechce.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

F1: Prekvapivý víťaz VC Maďarska

Francúzsky pretekár Esteban Ocon z tímu Alpine sa stal prekvapujúcim víťazom Veľkej ceny M…