Domov Zaujímavosti Beverly Hills 90210 je späť! Týchto 15 faktov ste o ňom (možno) nevedeli

Beverly Hills 90210 je späť! Týchto 15 faktov ste o ňom (možno) nevedeli

0
0

Americký tínedžerský seriál Beverly Hills 90210 bol v 90. rokoch minulého storočia jedným z najsledovanejších a najobľúbenejších seriálov sveta. Denne si k obrazovkám sadali milióny divákov, aby spoločne sledovali príbehy hlavných postáv seriálu. Po dlhých rokoch je seriál späť a my sme sa pozreli na niekoľko jeho zaujímavostí, o ktorých ste možno nevedeli.

# 1

Režisérom seriálu je známy a úspešný Aaron Spelling, ktorý má na konte nejeden úspešný film. Tento seriál je najdlhšie realizovaným seriálom v jeho kariére.

# 2

Herečka Gabrielle Carteris, ktorá si zahrala Andreu Zuckermanovú, opustila show po piatej sérii, aby začala svoju vlastnú talk šou, ktorá však trvala len jednu sezónu.

# 3

Dcéra režiséra seriálu Tori Spelling, seriálová Dona Martinová, sa netají tým, že jej slávny otec jej o seriáli nepovedal, dozvedela sa o ňom od svojho agenta.

Dokonca vraj išla na konkurz pod iným menom, aby nikto nemohol tvrdiť, že rolu získala vďaka otcovi.

# 4

Keď Tori Spelling získala jednu z hlavných postáv seriálu, rozhodla sa, že preruší štúdium na vysokej škole. Ani po rokoch od skončenia natáčania si však školu nedokončila.

# 5

Stredná škola v seriáli bola v skutočnosti Torrance High School v kalifornskom meste Torrance. Ide o tú istú školu, kde sa neskôr natáčal aj seriál Buffy, Premožiteľka upírov.

# 6

Jason Priestley bol posledným obsadeným hercom seriálu. Zahral si obľúbeného Brandona Walsha a vraj doteraz nechápe, ako sa mu podarilo túto rolu získať. Vo štvrtok bol na konkurze priamo pri režisérovi a v piatok poobede už natáčal.

# 7

Jason Priestley opustil seriál v polovici deviatej série za nepríjemných podmienok. Svoju poslednú scénu natočil ráno s hercom, ktorý ho nahradil, a to bolo všetko.

Zobral si svoje veci, a nikto sa s ním ani poriadne nerozlúčil. Priznal, že ho to dlho mrzelo, a mal pocit akoby premrhal deväť rokov svojho života.

# 8

Gabrielle Cateris priznala, že keď sa zúčastnila konkurzu na postavu tínedžerky Andrey Zuckerman, tak klamala o svojom skutočnom veku.

Tvrdila, že má 21 rokov, aby sa javila mladšie, napriek tomu, že v tom čase mala už 29 rokov.

# 9

Herečka Tiffani Thiessen sa v seriáli objavila v jeho piatej sérii. Jej prvá epizóda, kde sa predstavila ako zlé dievča Valerie Malone, bola jednou z najpopulárnejších epizód celého seriálu.

# 10

Postava Dylana McKaya sa mala pôvodne objaviť len v niekoľkých epizódach. Režisér Aaron Spelling bol však natoľko spokojný s výkonom Luka Perryho, že sa rozhodol postavu zapracovať medzi tie hlavné.

# 11

Herci neboli v zákulisí veľkými kamarátmi. Na scéne bolo veľa napätia a zbytočnej drámy, určitá miera konkurencie a istý, pravdepodobne, hnev v súvislosti s rôznymi platmi hereckého obsadenie v priebehu rokov.

# 12

Podľa slov Priestleyho však medzi účinkujúcimi vznikol počas natáčania aj nejeden romantický vzťah. Dokonca aj on sám priznal, že jeho prvý reálny dospelý vzťah bol s Christine Elise, ktorá si zahrala zlé dievča Emily Valentine.

# 13

Herci nemohli nosiť v seriáli slnečné okuliare a rovnako tak si nemohli len tak meniť účesy. Režisér si na to veľmi potrpel, a nedovolil im vôbec experimentovať.

# 14

V ôsmej sezóne seriálu stvárnila herečka Hilary Swank postavu Carly Reynolds, slobodnej matky, ktorá sa zaplietla s jednou z hlavných postáv. Napriek tomu, že mala podpísanú zmluvu na dva roky, tak ju po pár častiach vyhodili.

Sama priznala, že ju to veľmi prekvapilo a zničilo, no dnes to už vôbec neľutuje a môže sa pochváliť dokonca dvomi soškami Oscarov.

# 15

Hlavné herecké obsadenie sa po rokoch opäť stretlo pred kamerami, no už to nie je to, čo kedysi. Aktuálne časti sú skôr akousi retrospektívou hercov na seriál, čo veľa fanúšikov sklamalo, keďže sa tešili na nové príbehy z prostredia Beverly Hills 90210.

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…