Domov Slovensko Bez Kotlebu nastane povolebný pat

Bez Kotlebu nastane povolebný pat

0
0

V prípade, že by sa parlamentné voľby konali v januári, Slovensko by pravdepodobne ostalo bez vlády. Vyplýva to z prieskumu realizovanom 16. – 23. januára tohto roka, ktorý uskutočnila agentúra FOCUS.

Oproti decembru si polepšili vládne strany SMER-SD aj Most-Híd. Naopak tretí koaličný partner SNS si pohoršil. Zdá sa, že kauza predsedu národniarov Andreja Danka s jeho opísanou rigoróznou prácou si vyžiadala stratu viac ako jedného percenta voličov.

Opozičné strany striedavo klesajú i rastú, no mierne percentuálne zmeny nemusia nič znamenať. Dôležité je, že aj tento prieskum potvrdil dlhodobý trend, a síce, že žiadny z politicky súperiacich blokov by väčšinovú vládu nezostavil.

Súčasnej vládnej koalícii na parlamentnú väčšinu chýba 12 poslaneckých hlasov, súčasnej demokratickej opozícii (ako si sami hovoria) chýba 5 hlasov.

Bez Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko by sa tak opäť Slovensko dostalo do povolebného patu. Brány parlamentu by prekročilo osem strán, k tým súčasným by sa pridali ešte Kresťanskí demokrati.

ano, zdroj: FOCUS, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…