Domov Šport Bradatý negatívny rekord Liverpoolu

Bradatý negatívny rekord Liverpoolu

0
0

Futbalisti FC Liverpool pokračujú v nepresvedčivých výkonoch v anglickej Premier League. Na domácom štadióne Anfield prehrali štvrtý ligový zápas za sebou, čo sa im stalo prvýkrát od roku 1923.

Zverenci Jürgena Kloppa nestačili v sobotňajšom Merseyside derby na mestského rivala Everton (0:2) a v tabuľke im patrí až šieste miesto. Nemecký kormidelník po zápase kritizoval najmä nedôraznú obranu obhajcov titulu. Everton potrestal chyby

„The Reds“ a na ihrisku Liverpoolu vyhral prvýkrát od septembra 1999. Skóre duelu otvoril už v 3. minúte brazílsky útočník Richarlison, keď nezaváhal zoči­-voči brankárovi Alissonovi, poisťujúci druhý gól pridal v 83. minúte z pokutového kopu Gylfi Sigurdsson.

„Dostali sme góly, ktoré boli úplne zbytočné. Musíme jednoducho lepšie brániť. V zakončení nám chýba kreativita. Vypracovali sme si šance, ale vo finálnej fáze sme zlyhali. V každom polčase sme spravili po jednej chybe a súper to potrestal…