Domov Šport Brady ukončil dôchodok

Brady ukončil dôchodok

0
0

Hráč amerického futbalu Tom Brady bude pokračovať v kariére v tíme NFL Tampa Bay Buccaneers. Absolvuje tak 23. sezónu v prestížnej americkej súťaži. Sedemnásobný šampión súťaže oznámil rozhodnutie ukončiť kariéru po vyvrcholení uplynulej sezóny, no po 40 dňoch zmenil názor.

Tom Brady, ktorý je všeobecne považovaný za najlepšieho rozohrávača v histórii ligy amerického futbalu NFL, oficiálne potvrdil ukončenie kariéry na prelome januára a februára.

Urobil tak po tom, čo sa jeho tímu nepodarilo obhájiť titul, keď Buccaneers nestačili v divíznom kole play off na Los Angeles Rams (27:30).

Štyridsaťštyriročný quarterback za 22 sezón nazbieral rekordných sedem víťazstiev v Super Bowle a maximá v počte prihrávok na touchdown (624) či nahádzaných yardov (84 250).

Päťkrát ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča SB, trikrát si vybojoval ocenenie MVP súťaže. Prvých šesť titulov získal vo farbách New England Patriots (2000-2019).

V roku 2020 jediný raz v profesionálnej kariére zmenil dres, keď zamieril do Tampy Bay. S Buccaneers hneď v prvom ročníku uspel v Super Bowle, vlani ich na domácom štadióne doviedol k triumfu nad Kansasom City…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…