Domov Šport Brazílčanky v NTC bez šance, Cibulkovej víťazná rozlúčka

Brazílčanky v NTC bez šance, Cibulkovej víťazná rozlúčka

0
0

Slovenské tenistky uplynulý víkend privítali v bratislavskom Národnom tenisovom centre Brazílčanky. V boji o udržanie sa v II. svetovej skupine Pohára federácie nedali svojim hostkám najmenšiu šancu.

Slovenky si pre súboj o udržanie vybrali antukový povrch. Duel s Juhoameričankami začala najlepším možným spôsobom Dominika Cibulková, ktorá zmietla z kurtu Carolinu Meligeni Alvesovú dvakrát 6:1.

Aktuálna slovenská dvojka Viktória Kužmová si následne poradila s Beatriz Haddadovou‑Maiovou dvakrát 6:3. Do druhého dňa tak vstupovali naše tenistky s náskokom 2:0.

V súboji tímových jednotiek v nedeľu zdolala s reprezentáciou sa lúčiaca Dominika Cibulková Haddadovu‑ Maiovu. Prvý vyrovnaný set rozhodol až tajbrejk, ktorý ukoristila slovenská tenistka.

Druhý set už bol úplne iný. Dominika vo svojom poslednom zápase fedcupovej kariéry nadelila brazílskej súperke kanára a získala pre náš tím potrebný tretí bod.

„Nakoniec to bol famózny a najlepší scenár, aký sa mohol stať. Takýto dobrý kolektív som nezažila veľmi dlho. Neviem, či si pamätám takýto dobrý tím.

Naozaj mi to bude veľmi chýbať. Dievčatá navodili až takú atmosféru, že neviem, či to neprehodnotím. To však hovorím iba zo žartu,” okomentovala naša jednotka svoje víťazstvo.

Dominika pôsobila v slovenskom národnom tíme celkovo 14 rokov. Slovenky sa zachránili v II. svetovej skupine Pohára federácie aj napriek následnej prehre vo štvorhre.