Domov Zahraničie Britskí europoslanci absolvovali svoje posledné zasadnutie v Štrasburgu

Britskí europoslanci absolvovali svoje posledné zasadnutie v Štrasburgu

0
0

Po tom, ako prišlo k definitívnemu rozhodnutiu o opustení Veľkej Británie z Európskej únie, sa minulý týždeň skončilo posledné zasadnutie britských poslancov v europarlamente v Štrasburgu.

Britskí poslanci Európskeho parlamentu v Štrasburgu sa zúčastnili na svojom poslednom plenárnom zasadnutí. Keďže dohoda o brexite nadobudne účinnosť 31. januára tohto roku, boli britskí europoslanci požiadaní, aby opustili svoje úrady v Štrasburgu a tiež do 7. februára aj svoje kancelárie v Bruseli.

Britskí europoslanci po prvýkrát zasadli do europarlamentu v roku 1973 a odvtedy si vytvorili povesť konštruktívnych europoslancov.

Slovensko získa jedného europoslanca

Slovensko v minuloročných voľbách do európskeho parlamentu zvolilo 14 europoslancov, pričom jeden z ich bol náhradník, ktorý má nastúpiť na výkon mandátu po odchode Veľkej Británie z EÚ.

Podľa volebných pravidiel tento post pripadol KDH a priamo práve Miriam Lexmann, ktorá už dnes pôsobí ako riaditeľka Európskej kancelárie Medzinárodného republikánskeho inštitútu v Bruseli a po odchode britských europoslancov začne vykonávať svoj poslanecký mandát.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…