Domov Slovensko Bude z Ficovho a Kaliňákovho videa Gorila 2?

Bude z Ficovho a Kaliňákovho videa Gorila 2?

0
0

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci novembrovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie zahŕňajú aj rozhovory bývalého trojnásobného premiéra a ministra vnútra.

V pondelok sa na verejnosť dostali útržky videí, na ktorých sú zachytené stretnutia Roberta Fica, Róberta Kaliňáka, prominentného právnika Mareka Paru, syna bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara s oligarchom Miroslavom Bödörom.

Išlo o videá, ktoré majú slúžiť ako dôkazový materiál v kauze Očistec a podľa medializovaných informácií boli vyhotovené so súhlasom súdu.

„Prokurátor ÚŠP 22. októbra doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v kauze Očistec o obrazovo-zvukové záznamy získané postupom podľa paragrafu 114 Trestného poriadku na základe príkazu sudcu pre prípravné konanie okresného súdu v inej trestnej veci, ktorú nedozoroval ÚŠP,“ objasnila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Ako zdôraznila, vyhotovené obrazovo-zvukové záznamy (a ich doslovné prepisy) potvrdzujú snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.

„Zároveň diskreditovať a kriminalizovať vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov ÚŠP, ako aj úniky informácií od niektorých orgánov presadzovania práva nepovolaným osobám,“ dodala. Polícia by mala mať k dispozícii niekoľko hodín nahrávok, na verejnosť sa z nich dostalo zatiaľ len pár minút.

Slovensko je v rozvrate

V pondelok večer sa k videám vyjadril aj Robert Fico. Podľa neho musí byť špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a jeho „nohsledi“ v dôkaznej kríze, ak dali sledovať a odpočúvať predsedu opozičnej strany na jeho stretnutiach.

„S obhajcami nevinných ľudí som sa stretával a budem sa stretávať, aby som mal dostatok informácií pre svoju politickú prácu. Z tohto absurdného odpočúvania sa nikto nedozvie nič viac, ako počuje odo mňa na tlačových konferenciách,“ povedal šéf Smeru.

Deklaruje, že bude naďalej pracovať na dokázaní neviny obvinených nominantov opozície a osôb spojených s opozíciou. Tento deň je podľa Fica len potvrdením, že demokracia a právny štát sú na Slovensku „v totálnom rozvrate“.

„Rok a pol hovorím o zneužívaní trestného práva na boj s opozíciou. Rok a pol tvrdím, že vo väzbe sedia nevinní ľudia. Je to moja legitímna politická agenda, ktorá sa potvrdzuje každým dňom,“ skonštatoval Fico.

red, TASR, foto: printscreen  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…