Domov Šport Calzona neuspel v premiére, Slováci zahanbujúco prehrali

Calzona neuspel v premiére, Slováci zahanbujúco prehrali

0
0

Slovenská futbalová reprezentácia neuspela v premiérovom vystúpení pod vedením talianskeho trénera Francesca Calzonu. V stretnutí 3. skupiny C­‑divízie Ligy národov prehrala v Trnave s Azerbajdžanom 1:2. V poslednom zápase tohtoročnej edície Ligy národov zas iba remizovala s Bieloruskom 1:1.

Nevydarený debut

V úvode sa hralo vo veľmi vlažnom tempe, Slováci nedokázali výraznejšie ohroziť Magomedalijeva v azerbajdžanskej bránke.

Po žltej karte pre hosťujúceho Almeidu za faul na Boženíka mali Slováci k dispozícii priamy kop, z ktorého vystrelil Bénes, Magomedalijev sa natiahol a kvalitným zákrokom uchoval bezgólový stav.

Blízko k otvoreniu skóre sa dostal Bero, keď z hranice veľkého vápna ľavačkou trafil brvno a lopta sa odrazila von.

Hostia sa s pribúdajúcim časom osmeľovali a v 44. minúte Kökcü nacentroval z pravej strany na Dadašova, ktorý si na päťke prebral loptu, v páde zakončil pod brvno a krátko pred polčasom poslal Azerbajdžan do vedenia.

Aj v druhom polčase trápili Slovákov nepresné prihrávky a straty lopty, ktoré komplikovali snahu o vyrovnanie. Súper sa sústredil na hájenie jednogólového náskoku a zatiahol sa do defenzívneho bloku, do ktorého sa ťažko presadzovalo.

Už v nadstavenom čase Hancko vybojoval jedenástku po faule striedajúceho Isajeva. Premenil ju Jirka, ale domáci predsa len nezískali ani bod.

Azerbajdžan následne rozohrával rohový kop nakrátko, nasledoval center, po ktorom si slovenská obrana nepostrážila Haghverdiho a ten hlavičkou rozhodol o výsledku.

„Je to veľká škoda. Začali sme zle, báli sme sa a súper bol s loptou lepší. Po zmene strán sme sa zlepšili, mali sme viac šancí ako súper, no nepremenili sme ich.

Ten druhý polčas je však naša nádej do budúcnosti …