Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Slovenský prezident

ČAPLOVIČ: Slovenský prezident

0
0

Dlhšie pozorne sledujem slovenské prezidentské mimikry a najmä dvojtvárne vystúpenia nášho najvyššieho ústavného predstaviteľa, ktorý sa vehementne pretláča do straníckej politiky. Prípravu má naozaj skvelú, veď už roky nevystupuje „nadstranícky“, nerešpektuje Ústavu SR, pravidelne klame v priamom prenose a pokrytecky sa vysmieva demokracii.

Napriek tomu, že mu médiá dlhodobo vytvárajú aureolu čestnosti a slušnosti, čoraz viac ho začína dobiehať jeho podnikateľská nečestnosť a hrabivosť, mamonárska minulosť.

Svoj životopis má pokrivený v zrkadle netransparentného zbohatnutia a pôsobenia vo svete krutého biznisu, za ktorým je množstvo bolestných osudov rodín, ktoré mu uverili.

Koľko bolesti spôsobil, koľko smutných očiek detí zanechal, koľko rodín oklamal, ktoré stratili takmer všetko, okrem svojho zbedačeného života.

A tento náš súčasný lži/prezident si nekriticky dokonca v životopise uvádza, že je spisovateľ a tým znevažuje obec jedinečných tvorcov kultúry i umenia.

Pre mňa zostal navždy človekom s veľmi pochybnou tatranskou agrobaronskou minulosťou, s podvodnými skutkami v minulej prezidentskej kampani, schopnosťami zneužívať svoje postavenie, klamárom a samoľúbym prezidentom, ktorý o sebe vyhlasuje, že je slušný a žije s čistými rukami.

Jeho dvojtvárnosť sa prejavuje v naučených frázach pri rozprávaní o potrebe slušnej spoločnosti, slušnosti v politike, ústavnosti, o potrebe boja proti korupcii a mafiánskemu štátu, o spájaní sa slušných ľudí.

Som presvedčený, že nemá svedomie a pamäť, a len tak verí svojej opakovanej reči, ktorá sa stáva lžou. Veru krátka pamäť a dohryzené svedomie mu dovoľuje chodiť a agitovať po školách, najmä medzi mladú generáciu, vystupovať na podujatiach a tváriť sa ako budúci stranícky spasiteľ našej spoločnosti.

Otvorme si konečne oči a bez straníckych, ideologických okuliarov vnímajme aj náš ubolený slovenský svet, na ktorom sa podpisujeme, viac či menej všetci bez výnimky, vrátane ospevovaného prezidenta bez pamäte a svedomia.

Dušan Čaplovič, poslanec NR SR

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…