Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Vakcína

ČAPLOVIČ: Vakcína

0
0

Sme v totálnej vojne s pandémiou v nemocniciach a v teréne, tak znejú médiami hrozivé informácie zo strany obetavých lekárov, zdravotných sestier, sanitárov a záchranárov.

Práve v tejto totálnej svetovej vojne bude zohrávať významnú, zrejme až rozhodujúcu úlohu, očkovanie vakcínami. Tak tomu bolo v minulosti, proti rôznym infekčným chorobám, pandémiám, ktoré smrtonosne kosili ľudské životy.

S hrôzou sledujem, ako nad životmi ľudí opäť kraľuje ideologické myslenie a zaťatá nenávisť k tzv. nepriateľovi. Považujem to za nebezpečnú chorobu mysle, ak na jednej alebo druhej strane sa strieľa politickými patrónmi cez médiá, znejú výzvy zaťatých politrukov.

Neviem si predstaviť situáciu na vojnovom fronte, ak by som bol zranený a zaťato by som odmietal pomoc dostupného ruského lekára, s tým, že čakám na pomoc amerického lekára.

Mnohým na Slovensku, práve dogmatické uvažovanie likviduje zdravú myseľ a aj pochopenie významu prvej pomoci tým, čo ju naliehavo očakávajú a potrebujú.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: ČAPLOVIČ: Dubčekov rok

Označovať ruskú vakcínu Sputnik V za geopolitickú zbraň v tejto koronavírusovej dobe považujem za choré myslenie, skutočnú ideologickú prostitúciu, ktorá zasiahla niektorých slovenských politikov. Je to len účelové trieskanie a tliachanie do sveta poblúzneného politickým bojom, skutočne to už nie je odborný spor.

Zabúda sa, že doteraz schválené vakcíny využívajú štáty, kde pôsobia farmaceutické spoločnosti, konkrétne v USA, Veľkej Británii, Nemecku a Švédsku. Zabudli ste, že prezident Joe Biden si dal „socialistický“ záväzok zaočkovať sto miliónov Američanov do konca marca?

Zabúdame, že boj s pandémiou pomalými dodávkami nezvláda EÚ? Aj preto tieto vakcíny meškajú na Slovensko.

Potrebujeme čo najviac očkovať všetkými dostupnými vakcínami proti Covid 19, potrebujeme múdrych, rozhľadených, nie ideologickou nenávisťou poznačených politikov.

Potrebuje viac ľudskosti, sociálnej empatie, solidárneho cítenia a vzájomnej dôvery aj v našom slovenskom svete, kde žiaľ naďalej víťazí chorá politika, a nie zdravý rozum. Vraví sa, že múdrosť musíš hľadať, hlúposť príde sama, tak ako to často vidíme, z vlády a parlamentu.

Dušan Čaplovič, bývalý poslanec NR SRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…