Domov Šport Česi utrpeli historický debakel

Česi utrpeli historický debakel

0
0

Mala to byť skvelá futbalová noc v Prahe, no domáci futbalisti jasne nestačili na svojich súperov vedených hviezdnym Ronaldom. Portugalskí futbalisti deklasovali Čechov na ich pôde 4:0 a pripravili im najväčšiu domácu prehru v ich histórii.

Dva góly portugalského tímu strelil obranca Diogo Dalot. Hráč Manchesteru United otvoril skóre v 33. minúte a krátko po zmene strán zvýšil na 3:0.

Víťazi prvej edície Ligy národov z roku 2019 aj s Cristianom Ronaldom v základnej zostave väčšinu zápasu dominovali, v nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil na 2:0 ďalší hráč „červených diablov“ Bruno Fernandes.

Čechom mohol vrátiť nádej Patrick Schick, ale útočník Leverkusenu zahodil v úvodnom dejstve jedenástku po ruke Ronalda.

Ten síce nezlepšil svoju bilanciu 117 gólov v reprezentácii, ale odohral celý duel a asistoval pri záverečnom góle Dioga Jotu.

Kapitán portugalského tímu ustál aj tvrdý stret s brankárom Tomášom Vaclíkom už v 13. minúte, po ktorom sa mu …