Domov Šport Chcel byť len súčasťou tímu, teraz je víťaz Giro d‛Italia

Chcel byť len súčasťou tímu, teraz je víťaz Giro d‛Italia

0
0

Britský cyklistický tím Ineos Grenadiers neprežíval najideálnejšiu sezónu. Veď na Tour de France prišiel o svojho lídra a rovnaká situácia sa zopakovala aj na Giro d‛Italia. Napokon je to však pre Britov úspech ako hrom. Všetko zachránila dvojica Ganna – Hart.

Tím Ineos Grenadiers zažil veľké sklamanie na Tour de France, kde jeho líder Egan Bernal nemal formu a napokon pre bolestivý chrbát predčasne odstúpil.

Jedna z najúspešnejších stajní posledných rokov poslala na Giro d’Italia ako lídra skúseného Walesana Gerainta Thomasa, ale aj jeho ambície zostali nenaplnené.

Po sérii pádov odstúpil z pretekov už pred štvrtou etapou a zdalo sa, že tím sa namiesto boja o celkové prvenstvo sústredí na etapové víťazstvá. Napokon dosiahol oboje a vo veľkom štýle.

Družstvo Davida Brailsforda vyhralo sedem etáp, presnú tretinu z celkového programu. Sám Filippo Ganna ovládol štyri a ako vôbec prvý cyklista na Giro d’Italia od roku 1995 vyhral všetky tri časovky.

Dve etapové víťazstvá získal Tao Geoghegan Hart a k tomu pridal na záver ako čerešničku aj ružový dres celkového šampióna.

Do ružového až na konci

Jeho cesta za ním bola ako z veľkej knihy stratégie a taktiky. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…